Belföld

Orban: a jobbközép koalíció helyreállítását támogatjuk; nem szavazzuk meg a PNL-PSD-kormányt

2021.11.03 - 10:30

A volt pártelnök nyilatkozatában cáfolta azokat az információkat, miszerint a PNL jelenlegi vezetősége azért kényszerül koalícióra lépni a Szociáldemokrata Párttal, mert a liberálisok parlamenti frakciójából kilépett törvényhozók ellehetetlenítették a jobbközép koalíció helyreállítását. Orban azt mondta, tárgyalt valamennyi kollégájával, aki hozzá hasonlóan kilépett a PNL-frakcióból vagy ki fog lépni a közeljövőben, és egyértelműen azt a döntést hozták, hogy nem szavaznak meg egy esetleges PNL-PSD-kormányt. "Mi a jobbközép koalíció helyreállításában akarunk részt vállalni" - nyomatékosította.

Hozzátette, csak olyan jobbközép kormányt fognak támogatni, amelynek kormányprogramja az üzleti környezetet, a befektetések fellendítését és a nagy infrastrukturális beruházásokat támogató intézkedésekre alapoz. AGERPRES

Ajánljuk még a témában:

Belföld

Nem áll be Veştea mögé az RMDSZ

Olyan szavazatokra is szükség lenne a kormányalakításhoz, amelyekkel nem akar egy lapra kerülni a Szövetség.
Belföld

Adrian Veștea az új kijelölt miniszterelnök

Ő a PNL első alelnöke, de nem a párt javasolta. A Brassó Megyei Tanács elnöke és volt már fejlesztési miniszter.
Belföld

„Járulékos károkat okozna az AUR-ral szövetkezni”

Kelemen Hunor szerint nem lehet a 2028-as parlamenti választásokig stabil kormányzási megoldást találni.