Nincs német focicsapat az Európa Liga továbbjutói között

2021.02.26 - 10:00

A kontinentális sorozat tizenhatoddöntőjének slágermérkőzésén ugyanis a hajrában még a Benfica áll továbbjutásra, mivel a hazai 1–1 után Londonban 2–2 volt az eredmény. A gaboni válogatott találata viszont az angol csapat javára billentette a mérleg nyelvét, és kiejtették a portugál ellenfélt.
A Milannak is meg kellett dolgozni a továbbjutásért, hiszen hazai pályán sem tudta legyőzni a mérkőzés utolsó húsz percét emberhátrányban játszó Crvena zvezdát. Viszont a belgrádi két találat nyerőnek bizonyult a végelszámolásnál, így idegenben lőtt több góllal az olasz csapat lépett tovább.
Hazai riválisa, a Napoli viszont kiesett, ugyanis nem tudta ledolgozni a múlt heti hátrányát, így hiába a csütörtöki 2–1-es győzelme, mivel kisebb meglepetésre a Granada jutott tovább.
Meglepetés a Leicester City búcsúja is, amely ráadásul hazai pályán vesztett csütörtökön, így a vendég Slavia Praha teljesen megérdemelten folytatja szereplését az EL-ben.
A PSV Eindhoven a 88. percben még továbbjutásra állt, hiszen Eran Zahavi duplája, illetve a múlt heti két találat éppen elég volt ahhoz, hogy kiejtsék az Olympiacost. Viszont Ahmed Hassan gólja a döntött a végén, így a görög csapat lép majd pályára a márciusi nyolcaddöntőben
Német csapat nélkül maradt a sorozat, miután a Bundesliga mindkét képviselője „elvérzett” csütörtök este. Ráadásul a Leverkusen és a Hoffeinheim is hazai pályán kapott ki 2–0-ra. A Bayert a Kolozsvári CFR korábbi csoporttársa, a Young Boys búcsúztatta, míg a Hoffeinheim ellenében az a Molde került be a legjobb tizenhat közé, akit a Bajnokok Ligája play-off-köréből a Ferencváros „küldött” az Európa Ligába.
A tizenhatoddöntő leggólgazdagabb párharcát a Rangers és az Antwerpen vívta egymással: a belgiumi 4–3-as skót siker után a glasgow-i alakulat odahaza 5–2-re nyert, így egy 14 gólos csata után kvalifikálta magát a legjobb tizenhat közé.

EURÓPA LIGA, 16-OD DÖNTŐ, VISSZAVÁGÓ

AFC Ajax – LOSC Lille 2–1 (1–0)
G.: Klaassen 15., Neres 88., illeve Yusuf Yazıcı 78. (11-esből)
Továbbjutott: az Ajax, 4–2-es összesítéssel, kettős győzelemmel.

FC Sahtar Donyeck – Maccabi Tel-Aviv FC 1–0 (0–0)
G.: Júnior Moraes 67. (11-esből)
Továbbjutott: a Sahtar, 3–0-s összesítéssel, kettős győzelemmel.

SSC Napoli – Granada CF 2–1 (1–1)
G.: Zieliński 3., Fabián Ruiz 59., illetve Montoro 25.
Továbbjutott: a Granada, 3–2-es összesítéssel.

TSG 1899 Hoffenheim – Molde FK 0–2 (0–1)
G.: Ulland Andersen 20., 90+5.
Továbbjutott: a Molde, 5–3-as összesítéssel.

Villarreal CF – FC Salzburg 2–1 (1–1)
G.: Gerard Moreno 40., 89. (11-esből), illetve Berisha 17.
Továbbjutott: a Villarreal, 4–1-es összesítéssel, kettős győzelemmel.

Rangers FC – Royal Antwerp FC 5–2 (1–1)
G.: Morelos 9., Patterson 46., Kent 55., Barišić 79. (11-esből), Itten 90+2. (11-esből), illetve Refaelov 32., Lamkel Ze 57.
Továbbjutott: a Rangers, 9–5-ös összesítéssel, kettős győzelemmel.

Arsenal FC – SL Benfica 3–2 (1–1)
G.: Aubameyang 21., 87., Tierney 67., illetve Diogo Gonçalves 43., Rafa Silva 61.
Továbbjutott: az Arsenal, 4–3-as összesítéssel.

PSV Eindhoven – Olympiacos FC 2–1 (2–0)
G.: Zahavi 23., 44., illetve Ahmed Hassan 88.
Továbbjutott: az Olympaicos, 5–4-es összesítéssel.

Bayer 04 Leverkusen – BSC Young Boys 0–2 (0–0)
G.: Siebatcheu 48., Fassnacht 86.
Továbbjutott: a Young Boys, 6–3-as összesítéssel, kettős győzelemmel.

GNK Dinamo Zagreb – FC Krasznodar 1–0 (1–0)
G.: Oršić 31.
Továbbjutott: a Dinamo, 4–2-es összesítéssel, kettős győzelemmel.

AS Roma – SC Braga 3–1 (1–0)
G.: Džeko 24., Carles Pérez 75., Mayoral 90+1., illetve Cristante 88. (öngól)
Továbbjutott: a Roma, 5–1-es összesítéssel, kettős győzelemmel.

Leicester City FC – SK Slavia Praha 0–2 (0–0)
G.: Provod 49., Sima 79.
Továbbjutott: a Slavia, 2–0-s összesítéssel.

AC Milan – FK Crvena zvezda 1–1 (1–1)
G.: Kessié 9. (11-esből), illetve Ben Nabouhane 24.
Kiállítva: Gobeljić (70. – Crvena zvezda)
Továbbjutott: a Milan, 3–3-as összesítéssel, idegenben lőtt több góllal.

Manchester United FC – Real Sociedad de Fútbol 0–0
Továbbjutott
: a United, 4–0-s összesítéssel.

Club Brugge – Dinamo Kijev 0–1 (0–0)
G.: Bujalszkij 83.
Továbbjutott: a Dinamo, 2–1-es összesítéssel.

Tottenham Hotspur – Wolfsberg 4–0 (1–0)

G.: Alli 11., C. Vinícius 50., 83., Bale 74.
Továbbjutott: a Tottenham, 8–1-es összesítéssel, kettős győzelemmel.

Ír ellenfélen keresztül vezet az út a csoportkörbe

A Ferencváros labdarúgócsapata egyértelmű esélyesként várja a Shamrock Rovers elleni párharcot az Európa Liga selejtezőjének utolsó fordulójában.

Először nyert német csapat EL-t

A német Eintracht Frankfurt nyerte az Európa Liga 2021/22-es kiírását, miután a sevillai fináléban 1–1-es döntetlent követően a tizenegyespárbajban 5–4-re legyőzte a skót Glasgow Rangerst.