Nincs megállás: BL-csoportkörben a Fradi

2020.09.30 - 14:44

„Európa! Európa!” Zengett szerda este a budapesti Népliget környéke a Ferencváros szurkolóinak a skandálásaitól, hiszen a kedvenceik óriási tettet vittek véghez: a svéd, a skót, a horvát és a norvég bajnokot kiejtve jutottak be a labdarúgó Bajnokok Ligája csoportkörébe.
Ez viszont nem volt olyan egyszerű feladat. Előbb Norvégiában kellett 3–3-ra hozni a mérkőzést, szerda este pedig idehaza kellett tartani az eredményt.
Szerhij Rebrov vezetőedző remekül megszervezte csapata védekezését és két komolyabb norvég helyzetet leszámítva magabiztosan hozta le kapott gól nélkül a találkozót, amely elegendő volt a sikerhez.
Erre törekedett a Molde is, hiszen ha a zöld-fehérek ismét bevették volna Linde kapuját, akkor nagyon nehéz helyzetbe kerültek volna. Viszont mindemellett megfeledkezhettek róla, hogy nekik gólt kell szerezniük, ha tovább akarnak jutni. Így viszont a Ferencváros akarata érvényesült a pályán, a „zöld sasok” pedig igyekeztek tartanai a labdát, a kaput pedig csak ritkán veszélyeztették. Így a statisztikusoknak nem volt nehéz dolguk, ugyanis kaput eltaláló lövésből egyetlenegy akadt a 45 perc alatt.
A második játékrész is hasonlóan kezdődött, mégis egy védelmi hiba után az 54. percben a norvégok kis híján megszerezték a vezetést. A túloldalon Zubkov előtt adódott nagy lehetőség, de pocsékul találta el a labdát. Az ukrán légiós, illetve albán csapattársa, Uzuni több ziccert is elpuskázott, sőt, utóbbi a 89. percben be is talált, de a holland játékvezető, Björn Kuipers nem adta meg a gólt, mivel kiderült, a Ferencváros játékosa leshelyzetből tört kapura. Ekkor viszont már norvég kézben volt a meccs irányítása. Dibusz Dénes két bravúros védésének köszönhetően érintetlen maradt a magyar kapu, így a lefújást követően felcsendülhetett a Groupama Arénában a BL himnusza, a stadionon kívül pedig óriási tűzijáték vette kezdetét.
A játékosok is kifutottak a szurkolóikhoz, hogy együtt ünnepeljenek, és megköszönjék nekik, hogy a mérkőzés idején a stadion körül összegyűlve hangosan buzdították és tolták a csapatot hátulról a siker felé.
A találkozót követő sajtótájékoztatón Rebrov elmondta, tisztában van vele, hogy mekkora munka van a siker mögött, mivel játékosként a Dinamo Kijevvel rögtön a csoportkörben kezdhettek, a Ferencváros viszont négy ország bajnokát búcsúztatva harcolta ki a főtáblára kerülést. Hozzátette: keményen kell készülniük, ugyanis a csoportkörben Magyarországot kell képviselniük a klubfutball legmagasabb szintjén.
Túloldalt Erling Moe, a norvégok vezetőedzője bevallása szerint jobban fáj az első mérkőzésen született 3–3-as döntetlen, mint a Groupama Arénában született 0–0.
„Csalódottak vagyunk, hiszen véleményem szerint kilencven percen keresztül mi voltunk a jobb csapat. A labda nélkül is kontrolláltuk a játékot, tisztában voltunk vele, hogy ha gólt kapunk, akkor nagyon nehéz helyzetbe kerülünk. Nem akartunk túl sokat kockáztatni, és úgy érzem, így is megvoltak a lehetőségeink” – válaszolt a szakember arra a kérdésre, hogy nem kezdték-e meg túl későn a hajrát.
A csoportkör csütörtöki sorsolását a Ferencváros a negyedik kalapból várja. A 32 csapatos főtáblára jutással a Fradi az eddig megkeresett 6,4 millió euró mellett további 15,25 millió euróhoz jut, a csoportkörben szerzett minden pont pedig további 900 ezer eurót jelent a klubnak.
Legutóbb a 2009/10-es idényben volt magyar csapat a BL főtábláján, akkor a Debrecennek sikerült ez a bravúr. A Ferencváros 1995 után játszhat ismét az első számú európai sorozat csoportkörében.

Határtalanul: Megint lesz Fradi – Oli öregfiúk meccs

Sportcsemegével készülnek a Partiumi Magyar Napok (PMN) szervezői, lesz nagypályás, kilencven perces Ferencváros TC – Olimpia Satu Mare öregfiúk mérkőzés Szatmárnémetiben.