A fesztivál rendezését Sipos László tanár mint a Rozsmalint tánccsoport vezetője kezdeményezte az 1989-es fordulat után, együttműködve a forrásközpont szakembereivel.
Nem véletlen hát, hogy a rendezvényt a helyi Sipos László Helytörténeti Múzeum falán elhelyezett Sipos László-emléktáblánál tartandó megemlékezés és koszorúzás nyitja, ezt követi a fesztiválon részt vevő nemzetiségek — román, magyar, sváb, roma és ukrán — felvonulása népviseletben, a fesztivál keretében kézműves termékekből nyílik kiállítás, a jelen lévő együttesek pedig a szabadtéri színpadon mutatják be előadásukat.
Ez alkalommal mutatják be a fesztivál jubileumi rendezvényére kiadott emlékfüzetet. A néptáncfesztiválon a következő együttesek lépnek fel: a bogdándi Rozsmalint, a szatmárnémeti Röpike, a nagytarnai Florile Tărnii, a Szatmár megyei Szamoshát néptáncegyüttes, a zilahi Terbete, a Gemeinsam (sváb táncok), a szilágyszéri Kukurók, a piskolti roma néptánccsoport, az avasújvárosi Aranyos fodorkák, a hadadi Kisakácvirág, a Doruri sătmărene és a hadadnádasdi Dercések. Népdalokat énekel Egri Szarvas Károly, kalotaszegi népzenét játszik az Ördöngős zenekar. E. Gy.