Belföld

Nemzetközi hírügynökségek: egészségügyi válság közepette buktatták meg a Cîţu-kormányt

2021.10.06 - 05:27

 

'Románia: egészségügyi válság közepette bukott a kormány' című beszámolójában a France Presse hírügynökség azt írja, hogy 'Florin Cîţu miniszterelnök, egy 49 éves volt bankár, a jobboldal és a baloldal számára egyaránt fekete báránnyá vált'.

Az AFP tudósítása szerint a koalíció volt tagja, a jobbközép USR PLUS, az ellenzéki Szociáldemokrata Párt (PSD) és a szélsőjobb AUR vállvetve szavazták meg a kormány menesztését. A hatalmon lévő liberálisok (PNL) bojkottálták a parlamenti szavazást, és felelőtlen magatartással vádolták a másik három pártot.

A Reuters is azt emeli ki, hogy 'az USR összefogott az ultranacionalista AUR-ral és a szociáldemokratákkal Cîţu eltávolítása érdekében'.

Tudósításában a DPA emlékeztet: az USR azután távozott a kormányból, hogy az államfő által támogatott miniszterelnök menesztette két miniszterüket. Hozzáteszik: az USR azzal vádolja Florint Cîţut, hogy vonakodik végrehajtani a reformokat és autoriter módon irányítja a kabinetjét.
AGERPRES

Ajánljuk még a témában:

Belföld

Nem áll be Veştea mögé az RMDSZ

Olyan szavazatokra is szükség lenne a kormányalakításhoz, amelyekkel nem akar egy lapra kerülni a Szövetség.
Belföld

Adrian Veștea az új kijelölt miniszterelnök

Ő a PNL első alelnöke, de nem a párt javasolta. A Brassó Megyei Tanács elnöke és volt már fejlesztési miniszter.
Belföld

„Járulékos károkat okozna az AUR-ral szövetkezni”

Kelemen Hunor szerint nem lehet a 2028-as parlamenti választásokig stabil kormányzási megoldást találni.