Nem lesz CFR – Fradi meccs a Bajnokok Ligájában

2021.08.11 - 12:47

Nem jutott tovább a labdarúgó Bajnokok Ligájába a román bajnoki címvédő Kolozsvári CFR labdarúgócsapata, miután a selejtező harmadik fordulójának berni visszavágóján 3–1-re kikapott a Young Boys otthonában.
Ezzel szemben a Ferencváros beért a BL-csoportkör kapujához: bár 1–0-ra kikapott Prágában, viszont összesítésben 2–1-gyel jobb volt a Slaviánál, így a következő két hétben a magyar bajnok játszik majd a svájci csapattal az első számú európai sorozat playoff körében.
A CFR – akárcsak az első, kolozsvári mérkőzésen – erősen kezdett kedd este Bernben, és már a negyedik percben vezetést szerzett: a svájciak a saját tizenhatosukon belül vesztették el a labdát, Ciprian Deac passzából pedig Billel Omrani emelt a kapuba (0–1). Ezzel összesítésben a CFR-nek 2–1-es előnye volt.
Az újabb korai bekapott gól meglephette a hazai együttest, amit ki is használt a CFR, hiszen tovább támadta a berni kaput. Mateo Susic lövését védte Guillaume Faivre, nem sokkal később pedig Adrian Păun és Runar Mar Sigurjonsson lövéseinél a szerencsére is szüksége volt a Young Boys kapusának, hiszen a labda kevéssel tévesztett célt.
Mégis, a 23. percben egyenlíteni tudtak a svájciak: Mario Camora gyenge felszabadítási kísérlete után Nicolas Ngamaleu emelhetett jobb oldalról a kapu elé, a hosszú sarokra érkező Jordan Siebatcheu pedig nem hibázott (1–1).
Mondhatnánk, hogy minden kezdődhetett elölről, hiszen az állás ugyanaz volt, mint a kolozsvári 90 perc után, viszont kedden a berniek másfél perccel az egyenlítő találat után átvették a vezetést is: Rachid Bouhenna eladott labdájára Ngamaleu csapott le, majd 18 méterről küldött torpedót Giedrius Arlauskis kapujába (2–1).
Teljesen összeesett a CFR játéka, így a folytatásban egykapuzás volt a kolozsváriak térfelén. Így a Young Boys még a szünet előtt eldöntötte a továbbjutás kérdését: Siebatcheu ezúttal Meschack Elia passzából talált be (3–1).
Fordulás után Elia növelhette volna a csapata előnyét, de távoli lövése a lécen csattant.
Nem változott a mérkőzés képe, a folytatásban is a CFR kapuja előtt zajlott a meccs. Ráadásul a 63. percben Păun a második sárga lap után piros lappal ki lett állítva, így a találkozó végégig a kolozsváriaknak esélyük sem volt még a szépítésre sem.

Hősies küzdelem
A Young Boys tehát továbbjutott a BL-be, és a jövő héten a Ferencvárost fogadja majd a playoff első mérkőzésén.
A CFR még nem búcsúzott az európai sorozatoktól: az Európa Liga playoff körében játszik majd a FK Crvena zvezda ellen. A szerb bajnokot meglepetésre a Sheriff Tiraspol búcsúztatta a BL-ből: a belgrádi 1–1 után a moldovai bajnok 1–0-ra nyert odahaza. A CFR – Crvena zvezda párharc győztese az EL csoportkörébe jut, a párharc győztese pedig az Európa Konferencia Liga csoportkörében fog játszani.

A Ferencváros egyébként zsinórban második éve játszhatna a BL-csoportkörében, és nagyon közel került ehhez a bravúrhoz. Miután a sorozat 3. fordulójának első mérkőzésén 2–0-ra nyert idehaza a Slavia Praha ellen, a keddi visszavágón 1–0-s vereséget szenvedett, és ezzel bejutott a BL playoff körébe.
A prágai találkozón egyébként a játék javarészt a Ferencváros térfelén zajlott. Az első félóra legnagyobb lehetősége mégis a ferencvárosi Nguen Tokmac előtt adódott kontrából. A prágaiak egy szélső megindulás utáni jó centerezésből Lukas Masopust révén megszerezték a vezetést (1–0), egyben a szépítést a párharcban.
A fordulást követően változatlan elánnal támadott a Slavia, többször a kapuja elé szorítva a magyar bajnokot, amely Eldar Civic öt percen belül kapott két sárga lapja miatt emberhátrányban futballozott a hajrában. Dibusz Dénes kapuját azonban újabb lövéssel már nem tudták bevenni, így a Ferencváros jutott tovább a BL-selejtező utolsó körébe.

BAJNOKOK LIGÁJA, SELEJTEZŐ, 3. FORDULÓ

Visszavágó

BSC Young Boys – Kolozsvári CFR 1907 3–1 (3–1)
G.: Jordan Siebatcheu 23., 42., Nicolas Ngamaleu 25., illetve Billel Omrani 4.
Kiállítva: Adrian Păun 63. (CFR)
Továbbjutott: a Young Boys, 4–2-es összesítéssel.

Slavia Praha – Ferencvárosi TC 1–0 (1–0)
Gólszerző: Lukas Masopust 36.
Kiálltva Eldar Civic 84. (Ferencváros)
Továbbjutott: a Ferencváros, 2–1-es összesítéssel.

Határtalanul: Megint lesz Fradi – Oli öregfiúk meccs

Sportcsemegével készülnek a Partiumi Magyar Napok (PMN) szervezői, lesz nagypályás, kilencven perces Ferencváros TC – Olimpia Satu Mare öregfiúk mérkőzés Szatmárnémetiben.