Belföld

Nem akarják a vagyonadót

Nincs politikai akarat a vagyonadó bevezetésére. (Fotó: Inquam Photos/ George Călin)
2021.11.13 - 15:29
Míg kormányon volt a PSD sem akarta a vagyonadót bevezetni, most a PNL kormányoz, de Cîţuék sem akarják. Reális indoklás nincs, hogy miért nem.

Jelenleg semmi sem indokolja az adótörvénykönyv módosítását – jelentette ki szombati sajtótájékoztatóján a Nemzeti Liberális Párt (PNL) elnöke. Florin Cîţut a Szociáldemokrata Pártnak (PSD) a vagyonadó bevezetéséről szóló javaslatáról kérdezték az újságírók.

Válaszában a politikus emlékeztetett arra, hogy a vagyonadó bevezetése a PSD 2017-2019 közötti kormányprogramjában is szerepelt, mégsem valósult meg. „Nem értem, miért lenne szükség egy olyan intézkedésre, amit a PSD sem alkalmazott akkor, amikor egyedül kormányzott!” - jelentette ki.

Florin Cîţu hangsúlyozta, az adóemelések csak rövid időre növelik a költségvetés bevételeit. „Egy idő után azonban az adóelkerülés miatt csökkennek az állam bevételei.” – mondta az ügyvivő kormányfő.

 

Ajánljuk még a témában:

Szatmárnémeti

Több mint háromezer ember maradt adós

Első lépésben fizetési felszólítást kapnak, de ha erre nem reagálnak 15 naptári napon belül, a végrehajtás folytatódik.
Szatmárnémeti

Fizetési felszólításokat kézbesítenek az adóhivatalok

Azok fognak levelet kapni, akik március végéig nem fizették ki éves helyi adóik legalább felét.
Belföld

e-Factura: be se vezették, de már kivezették

Újabb ágazatokban tették volna kötelezővé az elektronikus számlázást, de meggondolták magukat.