Nehéz feladat vár a Fradira, elutazott a CFR

2020.08.18 - 13:47

A sérült Lovrencsics Gergő, valamint Gróf Dávid és Olekszandr Zubkov sem szerepel a Ferencváros keretében, amit a csapat nevezett a svéd bajnok, a Djurgarden elleni Bajnokok Ligája-selejtezője.

Az első számú európai labdarúgó kupasorozat 2020–2021-es idénye kedden kezdődött el, de a magyar, illetve a román bajnokcsapatok csak szerdán lépnek pályára. Az már ismert, hogy az idei kiírásban egyelőre zárt kapus mérkőzéseket rendeznek. a selejtezőjében egymeccses, egyenes kieséses párharcok zajlanak, a házigazda csapatot pedig sorsolás útján döntötte el az Európai Labdarúgó-szövetség (UEFA). Ebből a tekintetből a Fradinak szerencséje van, hiszen ma 20 órától a Groupama Arénában fogadhatja a stockholmi ellenfelét.

A svéd csapat tavaly 14 év szünet után szerezte meg fennállásának 12. bajnoki címét, a nemzetközi porondon viszont magyar csapattal még nem került szembe. Az FTC az európai kupaszíntéren eddig ötször csapott össze svéd riválissal, és csak egy párharcot veszített el: 1996-ban az IFK Göteborggal csapott össze a BL-selejtezőben és 4–1-es összesítéssel jutott tovább a skandináv ellenfél. Egy évvel később a Helsingborgot 1–0, 0–1 után tizenegyesekkel búcsúztatta a magyar rekordbajnok, ez volt az eddigi utolsó svéd ellenfele a zöld-fehéreknek.

Djurgarden ebben az idényben 16 mérkőzésből 9-et nyert meg, és 2 döntetlen mellett 5 vereséget jegyzett. Az így gyűjtött 29 ponttal jelenleg a 3. helyet fogalja el a Malmö FF és az IF Elfsborg mögött, a 16 csapatos Allsvenskanban. A Kim Bergstrand, Thomas Lagerlöf edzőpáros legénysége múlt szombaton a tizenegyedik Örebro elleni 3–0-s idegenbeli sikerrel melegített a Ferencváros elleni mérkőzésre.

Mint ismeretes, az Üllői úti alakulat az MTK vendégeként 1–1-et játszott az OTP Bank Liga új szezonjának első fordulójában.

A Ferencváros – Djurgarden párharc győztese augusztus 25-én vagy 26-án idegenben.a Celtic és a KR Reykjavík párharcának győztesével játszik a BL-selejtező második fordulójában.

A román bajnok Kolozsvári CFR idegenben kezd a máltai Floriana ellen. Viszont a Gépész utcai alakulat utazása kalandosra sikerült, hiszen a hétfő estére tervezett indulás előtt a román kormány betiltotta a máltai repülőjáratokat. Dan Petrescu edző legénysége csak kedd délben tudott elutazni, miután a klub megkapta a külügy- és belügyminisztériumok külön engedélyét.

Viszont a CFR keretgondokkal is küzd: Mihai Bordeianu sárga lapos felfüggesztés miatt hagyja ki a máltai meccset, míg a kapus Grzegorz Sandomierski, továbbá Damjan Djokovicsnak és Sebastian Mailatnak nincs két egymást követő negatív koronavírus-tesztje, így ők sem utazhattak csapattársaikkal. Adrian Păun volt az első játékos a CFR keretében, akinek a szervezetében kimutatták a koronavírust, viszont a 25 éves játékost kezelni is kellett a betegséggel. Július 18. óta el van különítve, ugyanis eddig négy pozitív és egyetlen negatív tesztet tudtak felmutatni nála.

A Floriana egyébként 26-szoros máltai bajnok, viszont az európai kupasorozatokban eddig csak kétszer tudott továbbjutni az első selejtezőkörön, amikor litván vagy walesi ellenfeleket búcsúztatott.

A Floriana – Kolozsvári CFR párharc győztese odahaza játszhat jövő héten, a második fordulóban a horvát Dinamo Zagreb ellen.

A második körben a győztes a BL-selejtező harmadik fordulójába jut, a vesztes pedig az Európa Liga-selejetző harmadik fordulójába folytatja szereplését.

BAJNOKOK LIGÁJA, SELEJTEZŐ, 1. FORDULÓ

20.00: Ferencváros – Djurgarden (közvetíti a Duna World).

22.00: Floriana – Kolozsvári CFR (közvetíti az Eurosport).

Határtalanul: Megint lesz Fradi – Oli öregfiúk meccs

Sportcsemegével készülnek a Partiumi Magyar Napok (PMN) szervezői, lesz nagypályás, kilencven perces Ferencváros TC – Olimpia Satu Mare öregfiúk mérkőzés Szatmárnémetiben.

Ír ellenfélen keresztül vezet az út a csoportkörbe

A Ferencváros labdarúgócsapata egyértelmű esélyesként várja a Shamrock Rovers elleni párharcot az Európa Liga selejtezőjének utolsó fordulójában.

Eddig tartottak a Ferencváros idei BL-álmai

A Ferencváros hazai pályán 3–1-es vereséget szenvedett a Qarabagtól a Bajnokok Ligája-selejtező harmadik fordulójának keddi visszavágóján, így 4-2-es összesítéssel alulmaradt a párharcban.