A további találgatásoknak elejét véve Kovács Jenő nagykárolyi polgármester Keizer Lajos alpolgármester, valamint Egli Sebastian, az urbanisztikai és környezetvédelmi iroda vezetőjének jelenlétében egyeztetésre hívta meg az Ardealul vállalat képviselőit.
A beszélgetés során kiderült, hogy az Ardealul gyár, szemben a korábbi elképzeléssel, nem egy „nyálkás anyagot”, hanem egy olyan elegyet szállít ki, mely víz és olaj keveréke. Ezt a keveréket az egykori cukorgyár területén található víztárolóba szállítják. Az Ardealul vállalat érvényes szerződéssel rendelkezik a SANARA céggel, mely szerződés alapján utóbbi fél vállalta, hogy átveszi, majd semlegesíti az olajgyárból érkező keveréket. (Ez a SANARA cég azonos azzal a vállalkozással, amely a biogázüzemet működteti.)
Kovács Jenő polgármester kifejtette, hogy nem az önkormányzat kötelessége, hogy azonosítsa a bűz forrását, azonban azt is hozzátette, hogy mivel ezek a szóbeszédek a bűz lehetséges felelősének keresésekor bekeveredtek a köztudatba, az Ardealul vállalat képviselői ellenőrzésre számíthatnak a megyei környezetvédelmi hatóságok részéről.
A polgármester ugyanakkor kihangsúlyozta, hogy a nagykárolyi önkormányzatnak nincs semmi problémája a városban működő gyárakkal, vállalatokkal, mindazonáltal minden tőle telhetőt el fog követni annak érdekében, hogy megszüntesse annak a bűznek a forrását, amely hónapok óta megkeseríti a nagykárolyiak életét.