Max Verstappen győzelmével zárult az F1-es vb

2020.12.13 - 17:11

A Red Bull Racing pilótája mögött a Mercedes kettőse végzett a második és harmadik helyen Valtteri Bottas, Lewis Hamilton sorrendben – ahogy a rajtrácson is felsorakoztak.
Mint ismeretes, a szezon a világjárvány miatt csak július 3-án kezdődött, és a tizenhétből tizenhárom futamhétvégén Európában rendeztek úgy, hogy Ausztriában és Nagy-Britanniában is dupláztak, Olaszországban három helyszínen is versenyeztek, továbbá új, vagy rég látott pályákra látogattak el (Portugália, az olaszországi Mugello és Imola, Törökország). Négy közel-keleti futamot rendeztek az idény végén: egyet Törökországban, kettőt Bahreinben és az idényzárót most, az Egyesült Arab Emírségekben.
A vasárnapi futam utolsó körében voltak némi izgalmak, amikor Esteban Ocon leelőzte Lance Strollt, míg a másik Renault-os pilóta, Daniel Ricciardo a leggyorsabb kört jegyezve szerzett plusz egy pontot.
A következő idény remélhetően március közepén megkezdődik.