Belföld

Március 8-áig kell kinevezni a prefektusokat és alprefektusokat

2021.02.12 - 16:14

'A 2021/3-as számú kormányrendelet értelmében, amely kimondja, hogy a prefektus közméltósági tisztséget jelent, március 8-án jár le a határidő, ameddig a 127 prefektust és alprefektust ki kell nevezni' - mondta Bode a Szilágy megyei prefektusi hivatalban tartott sajtótájékoztatón.

Mivel közméltóságokról van szó, minden politikai alakulat előbb saját berkeiben elemzi a kinevezési javaslatait, majd továbbítja azokat a párt központi struktúrájának ellenőrzés és jóváhagyás végett. Ezt követően kerülnek ezek a nevesítések a belügyminisztérium elé, amely minden egyes jelölést elemez, hogy ezekbe a tisztségekbe a megfelelő szakmai tudással és fedhetetlenséggel rendelkező személyek kerüljenek - magyarázta a belügyminiszter.

AGERPRES

Ajánljuk még a témában:

Szatmár megye

Szatmár megyében 477 uniós projektet kellene hamarosan befejezni

Szatmár megyében jelenleg 477 PNRR-projekt zajlik több mint 173 millió euró értékben. A beruházások többsége oktatási, energetikai és infrastruktúra-fejlesztési célokat szolgál.
Szatmárnémeti

Környezethatékonyabbak a szatmári környezetvédők

Négymillió lejből újult meg és lett energiahatékonyabb a Szatmár Megyei Környezetvédelmi Igazgatóság székháza.
Vidék

Veszett kutyára bukkantak Turcon

Az eset nyomán a prefektúra elrendelte a gazdátlan kutyák azonosítását és kezelését, valamint a húsevő állatok kötelező oltását.