Belföld

Marcel Ciolacu: felkérem Klaus Iohannis államfőt, hogy sürgősen szólítsa fel lemondásra a miniszterelnököt

2021.08.12 - 06:20

Az ellenzéki politikus állásfoglalásának előzménye, hogy a kormányfő szerdán megerősítette: 20 évvel ezelőtt két napig fogdában ült és megbírságolták az Amerikai Egyesült Államokban ittas vezetés miatt.

Marcel Ciolacu arra hivatkozott, hogy a törvény tiltja a büntetett előéletű személyek miniszteri kinevezését. 'Arról a törvényről beszélünk elnök úr és Cîţu úr, amelyik másokat is megakadályoztak abban, hogy bársonyszéket kaphassanak a Victoria-palotában. A románok politikai érettséget várnak el a vezetőiktől, (...) nem egy megkésett kamasz magyarázkodásait' - írta Facebook-oldalán a PSD elnöke.

A miniszterelnököt a szerdai kormányülés után szembesítették az újságírók azzal a sajtóértesüléssel, miszerint 2000-ben két napra fogdába zárták és megbírságolták az amerikai hatóságok, amiért alkohol vagy kábítószer hatása alatt vezetett.

Cîţu elmondta: ittas vezetés miatt róttak ki rá pénzbírságot, amit kifizetett. Hangsúlyozta: egy húsz éve történt hibáról van szó, amiért súlyos árat fizetett, az autóját is el kellett adnia, egy évig gyalog kellett járnia. Hozzátette: kihágásról volt szó, és Romániában is előfordult, hogy közlekedési vétségekért megbírságolták. AGERPRES

Ajánljuk még a témában:

Belföld

Veştea nem hátrál, a PNL-s ultimátum sem riasztotta vissza

Nem adja vissza a kormányalakítási megbízást - a liberálisok (pártilag) nem támogatják, a PSD az RMDSZ döntésére vár.
Belföld

„Járulékos károkat okozna az AUR-ral szövetkezni”

Kelemen Hunor szerint nem lehet a 2028-as parlamenti választásokig stabil kormányzási megoldást találni.
Belföld

A románok többsége az előrehozott választások híve

Ha vasárnap parlamenti választásokat tartanának, a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) lenne az első helyen.