Magyar-román: nyeretlenek csatája lesz

2020.12.13 - 12:08

A dániai női kézilabda Európa-bajnokság középdöntőjének szombat délutáni mérkőzésén a magyar női kézilabda-válogatott 32–25-ös vereséget szenvedett Németországtól, és ezzel eldőlt, hogy már semmi esélye sincs arra, hogy a hajrában elcsípjen a csoportjában egy helyet a hétvégi helyosztón.
Mindkét együttesnek ez volt az első találkozója a középdöntőbe: a magyar válogatott pont nélkül, a német csapat két pontot hozott magával az első csoportkörből, így Danyi Gábor és Elek Gábor együttesének akkor maradtak volna minimális esélyei legalább a harmadik pozíció megszerzésére, ha megnyerik a szombati találkozót. Ennek tükrében szoros volt a meccs, a 7. percben pedig már a magyarok vezettek (3–2). Fordult az eredmény, és a németek 3–5-re, majd 4–9-re elhúztak. Innen felzárkóztak a magyarok, és egy erős hajrával 11–13-as állásnál mehettek pihenőre.
A második félidőt is a németek kezdték jobban (11–16), de a 40. percig Helembai Fanny, Szöllősi-Zácsik Szandra és Klujber Katrin megmozdulásai után három gólra zárkóztak fel a magyarok (14–17). A három lány a hátán vitte a csapatot, a 47. percben pedig Szöllősi-Zácsik egyenlíthetett volna, azonban ziccerét Dinah Eckerle bravúrral kivédte.
Az utolsó tíz percnek a németek 25–21-es előny birtokában vághattak neki, majd ellentámadásból Marlene Zapf hat perccel a vége előtt öt gólosra növelte a németek előnyét (22–27).
A magyar női kézilabda-válogatott 32–25-ös vereséget szenvedett Németországtól, hétfő este pedig presztízs-mérkőzést játszik Románia ellen. A tét a csoport ötödik helye lesz, hiszen a két együttes pont nélkül sereghajó a középdöntős szériában.

Hajtottak a horvátok
A korábbi hatszoros aranyérmes Norvégia az idei torna eddigi meglepetéscsapata, Horvátország ellen játszott szombat este. A két százszázalékos csapat mérkőzését a Norvégok nyerték meg 36–25-re.
Azonban az északiak alaposan megdolgoztak az újabb sikerért. Nenad Sostaric együttesében ugyanis Camila Micijevic kiválóan játszott, és a csoportkörben bravúrt bravúrra halmozó Teja Pijevic is hetest tudott védeni. A norvégok az első félidő végén kilenc percen át képtelenek voltak gólt szerezni.
Horvátország a második félidő elején 17–16-ra még vezetni tudott, majd az ellenfél a 22 éves Henny Reistad vezérletével félelmetes támadójátékot produkálva kiütötte őket.
Norvégia 36-25-re nyert, amivel egy fordulóval a középdöntő vége előtt csoportgyőztesnek mondhatja magát, amivel bejutott az elődöntőbe. Mögötte a második helyért Horvátország és Németország lehet még nagy csatában, a két együttes kedden egymással fog megmérkőzni.

NŐI KÉZILABDA EURÓPA-BAJNOKSÁG, KÖZÉPDÖNTŐ

1. csoport, 2. forduló
Franciaország – Oroszország 28–28 (16–19)

Norvégia – Horvátország 36–25 (15–14)
Németország – Magyarország 32–25 (13–11)
20.30: Magyarország – Románia
A két középdöntős csoport első két helyezettje jut az elődöntőbe, a harmadikok pedig az ötödik helyért játszhatnak.

(origo.hu, fotó: Stanko Gruden/kolektiffimages)

20 év után bajnok a rekordgyőztes

Svédország nyerte a magyar-szlovák közös rendezésű férfi kézilabda Európa-bajnokságot, miután 27–26-ra nyert az előző két kontinenstornán győztes Spanyolország ellen a vasárnapi budapesti döntőben.

Vereséggel kezdték a magyarok a hazai Eb-t

Nem kezdődött jól a magyar férfi kézilabda-válogatottnak a részben hazai szervezésű Európa-bajnokság: az új budapesti arénában, telt ház előtt nem boldogultak a hollandokkal, így nagyon nehéz sors vár a Gulyás csapatra a továbbiakban.

Visszaült Európa trónjára a norvég válogatott

Visszavette az Európa-bajnoki címét Franciaországtól Norvégia női kézilabda-válogatottja, és immár a nyolcadik Eb-sikerét ünnepelhette. A mostani keretből hárman ötödször értek fel a csúcsra.