Belföld

Lia Olguţa Vasilescu: nem hiszem, hogy indokolt a családügyi minisztérium létrehozása

2021.11.11 - 12:49

Craiova polgármestere a Nemzeti Liberális Párt (PNL), a PSD és az RMDSZ közös kormányprogramjáról szóló tárgyalásokról számolt be csütörtökön a sajtónak a parlamentben.

A politikus újságírói kérdésre válaszolva elmondta, a családügyi minisztérium létrehozása szerinte nem indokolt. 'Nem tudom, hogy mennyire volt komoly ez a javaslat' - jelentette ki.

Lia Olguţa Vasilescu úgy vélekedett, a körvonalazódó koalíciót alkotó pártoknak sikerül majd kompromisszumra jutniuk a kormányprogram kérdésében. Hangsúlyozta ugyanakkor, hogy pártja ragaszkodik a PSD kormányzása idején elfogadott egységes bértörvény és nyugdíjtörvény alkalmazásához.

Lia Olguţa Vasilescu a kormányprogram munkaügyi fejezetéről szóló koalíciós tárgyalásokon vett részt.
AGERPRES

Ajánljuk még a témában:

Belföld

Veştea nem hátrál, a PNL-s ultimátum sem riasztotta vissza

Nem adja vissza a kormányalakítási megbízást - a liberálisok (pártilag) nem támogatják, a PSD az RMDSZ döntésére vár.
Belföld

„Járulékos károkat okozna az AUR-ral szövetkezni”

Kelemen Hunor szerint nem lehet a 2028-as parlamenti választásokig stabil kormányzási megoldást találni.
Belföld

A románok többsége az előrehozott választások híve

Ha vasárnap parlamenti választásokat tartanának, a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) lenne az első helyen.