Lewis Hamilton a rekorder

2020.10.25 - 17:17

Izgalmasra, látványosra sikeredett az első Portugál Nagydíj, amit Portimaóban rendeztek meg, az Autódromo Internacional do Algarvén – ez a 73. helyszín a Formula–1-es nagydíjak történelmében.
A Mercedes két pilótája ezúttal is más ligában versenyzett. Csupán az első 20 körben volt érdemes követni a futamukat, ugyanis a második körben Carlos Sainz vette át a vezetést. A 6. közben viszont Bottas vette át a vezető pozíciót, egy körrel később pedig már Hamilton is megelőzte a McLaren pilótáját. Sainz végül a 6. helyen zárt.
Hamilton a 20. körben átvette a vezetést, és innen már csak az volt a kérdés, hogy mennyit ver rá a mezőnyre?
A pálya megismerése nem ment jól Lance Strollnak, Daniil Kvyatnak és Romain Grosjeannak, ugyanis a vasárnapi futam közben mindhárom pilótát büntették a versenyfelügyelők, ugyanis többszöri figyelmeztetés ellenére „kiszélesítették” a kanyarokat, így nem tartották tiszteletben a pálya határait és 5 másodperc időbüntetéssel sújtották őket.
Ismét pontot szerzett Sebastian Vettel: a négyszeres világbajnok Oroszországban és Nürbergben is nullázott, most egy egységet tett hozzá a korábbi tizenhéthez. Csapattársa Charles Leclerc viszont a negyedik lett, ebben az idényben másodjára, és összetettben az 5. helyre jött fel.
Folytatás a következő hétvégén, amikor a Formula–1 mezőnye idén harmadik alkalommal tér vissza Olaszországba: Monza és Mugello után most egy nagy múltú pályára, az imolai Autodromo Enzo e Dino Ferrari pályán fognak versenyezni a Dell'emilia Romagna Nagydíjon. Az imolai pálya 1981 és 2006 között a San Marino-i Nagydíj rendezésének adott otthont.

Hosszabbították a szerződést, de marad a geokódolás

Hivatalos: 2025 végéig az M4 Sport a Formula-1 kizárólagos magyarországi televíziós közvetítője. Az újabb közvetítési szerződés aláírását Papp Dániel, az MTVA vezérigazgatója jelentette be a Magyar Nagydíj előtt a Hungaroringen.

Amatőr hibák a Ferrarinál, tizedik helyről indulva nyert Verstappen

Lemondhat az egyéni és csapat-világbajnoki címről is a Ferrari Formula–1-es csapata, miután a Magyar Nagydíjon (újfent) olyan hibákat vétettek, amelyek nem jogosítják fel az olasz csapatot, hogy a világ legjobbjának mondhassa magát.

Szombaton zivatar kavarhatja meg a kártyákat a Hungaroringen

A mogyoródi Hungaroringgen zárul az egy hónapos, négy futamhétvégés nagydíjdömping a Formula–1-es világbajnokságon, utána pedig kezdődik a négyhetes nyári szünet.