A kórház igazgatótanácsának döntése azt követően született meg, hogy a kórházban 14, szürkehályoggal műtött beteg esetében szemgolyógyulladás lépett fel, és három páciens megvakult a műtött szemére.
Az igazgatótanács megkezdte az előkészületeket a két tisztség meghirdetésére és a műtőrészleg működésének újbóli engedélyeztetésére (utóbbit a közegészségügyi igazgatóság vonta vissza).
Arra a kérdésre, hogy fontolgatja-e Konrád Judit, a csíkszeredai megyei kórház menedzserének menesztését, Borboly azt felelte, több kérdésre is várja a választ a kórháztól, és ezeknek ismeretében fog döntést hozni.
A kórházban 14, szürkehályoggal műtött beteg esetében alakult ki a szemgolyó gyulladása. Közülük hat betegnél Pseudomonas aeruginosa baktériumot azonosítottak. 13 beteget újraműtöttek. Az AGERPRES hírügynökség megkeresésére a csíkszeredai kórház vezetősége csütörtökön közölte, hogy az újraműtött betegek közül hárman elvesztették látásukat a műtött szemen. Hat páciens látása romlott, öt páciensé pedig nem vagy csak kis mértékben romlott.
A Hargita megyei közegészségügyi igazgatóság az ügy miatt 30.000 lej értékben rótt ki bírságokat az eset miatt.
Pénteken Tar Gyöngyi, a Hargita megyei közegészségügyi igazgatóság vezetője azt mondta az AGERPRES hírügynökségnek, hogy a csíkszeredai kórház szemészeti részlegén súlyos hiányosságok voltak a fertőtlenítési eljárások betartása terén. Sergiu Sîngeorzan, a megyei kórház fertőzés-megelőzési osztályának vezetője szintén úgy nyilatkozott egy pénteki sajtótájékoztatón, hogy a baj a sterilizálási eljárások be nem tartásából származott, és hogy a baktérium valószínűleg kívülről került a kórházba, majd személyzeti úton terjedt el.
A rendőrség hivatalból kezdett kivizsgálást az ügyben gondatlanságból elkövetett testi sértés és hivatali mulasztás miatt.
AGERPRES