Lelépték a szerbeket a magyar lányok

2020.12.07 - 11:48

Mint ismeretes, a dániai női kézilabda Európa-bajnokságra érkező szerb küldöttséget két koronavírusos eset hátráltatta, ráadásul az első mérkőzésen (amit megnyertek Hollandia ellen) Achilles-ín-szakadás miatt hónapokra kidőlt egyik legjobbjuk, Andrea Lekic is, akit vasárnap megműtöttek. Így álltak fel a vasárnap este a Magyarország elleni második csoportmeccsen.
Szöllősi-Zácsik Szandra vezérletével a magyarok kezdtek jobban, de az ellenfél igyekezett tartani a lépést, bár látszott, hogy az előző meccse mindössze 16 órával korábban ért véget. A magyar együttes a 14. percben már 10–6-ra vezetett, majd a pontosabb, eredményesebb támadásokkal és hatékonyabb védekezésnek köszönhetően a szünetben már 20–11-re vezetett.
A második félidőben a szerbek végképp elkészültek az erejükkel, tovább nőtt a hátrányuk, amelyet csak a hajrában tudtak csökkenteni egy 7–2-es sorozattal, de ezzel együtt tizenkét gólos vereséget szenvedtek el.
Danyi Gábor, a magyar válogatott szövetségi kapitánya azt mondta, jó, hogy így tudott reagálni a csapat a horvátok elleni fiaskó után. „Ilyen egységes csapatot, magyar játékot szeretnénk még a továbbiakban is látni” – idézte az edzőt a magyar szövetség honlapja.
A csoport másik mérkőzésén a horvát válogatott Hollandiát is legyőzte, így a 2019-ben világbajnok együttes nulla ponttal sereghajtó a kvartettben. Viszont a helyzet tovább bonyolódott, hiszen rendkívül izgalmas záró fordulót rendeznek ma a csoportban. A horvátok a győzelmükkel középdöntősök, míg a hollandoknak kedden nyerniük kell a magyarok ellen, különben szégyenszemre világbajnokként még a csoportból sem jutnak tovább. Ha a keddi, korábbi meccsen a szerbek kikapnak a horvátoktól, a magyar válogatottnak a vereség is beleférhet, szerb győzelem esetén pontot kell szerezzen Danyi Gábor és Elek Gábor együttese.
A herningi A-csoportban a címvédő franciák magabiztosan, tíz góllal legyőzték a szlovénokat, és a további eredményektől függetlenül továbbjutottak. A csoport másik mérkőzésén Montenegró a 35. percig jól tartotta magát a házigazda Dánia ellen, ám 15–13-as dán vezetésnél, a 35. percben valami eltört Kim Rasmussen csapatánál: egy 18 (!) perces montenegrói gólcsend – amelyben a 48 százalékos védési hatékonysággal záró Sandra Toftnak óriási szerepe volt – alatt a dánok kilenc gólt szereztek, ezzel eldöntötték a mérkőzést (19–28), és biztosították a helyüket a középdöntőben.

20 év után bajnok a rekordgyőztes

Svédország nyerte a magyar-szlovák közös rendezésű férfi kézilabda Európa-bajnokságot, miután 27–26-ra nyert az előző két kontinenstornán győztes Spanyolország ellen a vasárnapi budapesti döntőben.

Vereséggel kezdték a magyarok a hazai Eb-t

Nem kezdődött jól a magyar férfi kézilabda-válogatottnak a részben hazai szervezésű Európa-bajnokság: az új budapesti arénában, telt ház előtt nem boldogultak a hollandokkal, így nagyon nehéz sors vár a Gulyás csapatra a továbbiakban.

Visszaült Európa trónjára a norvég válogatott

Visszavette az Európa-bajnoki címét Franciaországtól Norvégia női kézilabda-válogatottja, és immár a nyolcadik Eb-sikerét ünnepelhette. A mostani keretből hárman ötödször értek fel a csúcsra.