Legyőzték a lengyeleket a románok

2020.12.06 - 06:45

Cristina Neaguék – akárcsak a németek elleni meccsen – ezúttal is felhúzott kézifékkel kezdtek, viszont szombaton korábban ébredtek, és 1–4-es hátrányból egyenlítettek a 10. percig. Azonban tíz perccel később már öt gól volt a lengyelek előnye (11–6), és ez a különbség állandósulni látszott, a szünetig csak eggyel tudtak közeledni a románok (15–11). Még a 37. percben is négy volt a két csapat között (17–13), amikor Bogdan Burcea szövetségi kapitány keretének két Cristinája, Neagu és Laslo hátára vette a csapatát. Az 56. percig csak négy lengyel gól született, miközben a románok sorra találtak be (21–24). A hajrában még Lorena Ostase is megállíthatatlannak bizonyult, jöttek sorra a könnyű gólok, a románok pedig 28–24-re nyertek.
A lengyel válogatott nagy nemzetközi tornán legutóbb 2017-ben nyert mérkőzést, akkor a világbajnokság alsóházi rájátszásában járt sikerrel, Európa-bajnokságon viszont legutóbb 2014-ben tudott győzni…

Csúcstartó norvégok
A csoport másik mérkőzésén jubiláltak a norvégok, hiszen női válogatottjuk a 100. Eb-meccsüket játszották, és ezzel csúcsot állítottak be.
Az idei egyébként a 14. Európa-bajnokság, és a mezőnyben csupán öt csapat szerepelt az eddigi összes kiíráson: Norvégia, Magyarország, Dánia, Németország és Oroszország. A magyarok az idei torna meccseivel együtt 89 Eb-meccsnél tartanak, ezek közül 48-at megnyertek, 36-ot elveszítettek, ötször pedig döntetlen lett a végeredmény.
A hétszeres Eb-győztes norvégok (itt is csúcstartók) megadták a módját a jubileumnak: a szombati találkozón a németek nagyjából hat percig bírták az északiak tempóját (3–4), Nora Mörkék ezután villámgyorsan elléptek négy góllal, majd az előnyt folyamatosan növelve. A 25. percben már kilenc volt a fór (10–19), ehhez képest még jól is alakult a németek számára a játékrész hajrája (14–22).
Az első félidőben hatszor eredménye Mörk három újabb találata indította a második félidőt, majd Julia Maidhof találatára is hárommal feleltek a norvégok (15–28), tulajdonképpen csak az volt a kérdés, mennyi lesz a végén a különbség. Az 58. percben megszületett a 40. norvég találat is, a németek pedig végül történetük legnagyobb vereségüket szenvedték el az Európa-bajnokság történetében (23–42).
Mörk 12 gólig jutott, mindenki meglepetésére Stine Oftedal lett mégis a meccs legjobbja. Persze ezen a meccsen nagyjából az egész norvég válogatott megkaphatta volna ezt a címet.
Hétfőn norvég-román meccs következik. Mindkét csapat már biztosította helyét a középdöntőben, viszont a románoknak nagyon fontos lesz az eredmény, ugyanis jelenleg egyetlen pontot sem visz magával a legjobb tizenkettő közé.

Lekic kidőlt a sorból
A C-csoportban a péntekről szombatra halasztott mérkőzésen a világbajnok hollandok meglepetésre 29–25-re kikaptak a szerbektől.
A létszámhiányos, mindössze 14 játékost nevező szerbek (két játékosuk pozitív mintát adott Koldingban) a félidőre hatgólos hátrányban (15–9) voltak a hollandokkal szemben. A második játékrészben viszont összekapta magát Szerbia, és óriási kitartásról tanúbizonyságot téve fordítani tudott (23–22). Sorozatban hét gólt lőttek, miközben a lefagyó hollandok tíz percig nem találtak be.
A szerbek a második félidőre elővették a hét mezőnyjátékossal való támadást, ami igen jól működött. Második beálló híján a csapatkapitány Katarina Krpezs-Slezák vállalta fel ezt a szerepet, és végül 11 góllal zárt.
Négy perccel a vége előtt már 26–24-re vezettek a holland hibákat rendre kihasználó szerbek, és 29–25-ös, bravúros győzelmet arattak.
A szerb siker vezéráldozattal járt, az első félidőben súlyosnak tűnő sérülést szenvedett Andrea Lekics, az együttes egyik legjobbja. Az Achilles-inát fájlalva, könnyek között hordágyon hagyta el a pályát.
A B-csoport második fordulójában a Spanyolország – Svédország mérkőzés rendkívül izgalmasra sikeredett: az első félidőben a spanyolok voltak a jobbak, a második játékrészben azonban a svédek voltak pontosabbak – az összecsapás utolsó négy percében egyik csapat sem szerzett gólt, a vége így 23–23-as döntetlen lett, így a világbajnoki ezüstérmes spanyolok továbbra is nyeretlenek. A herningi széria másik mérkőzésén az oroszok a cseheket is legyőzték, így veretlenül vezetik a B-csoportot.

19.15: Spanyolország – Csehország
Tv: Digi Sport 3, Telekom Sport 3, Look Sport 3.
: Németország – Lengyelország
Tv: Digi Sport 2, Telekom Sport 2, Look Sport+, magyar Sport1.
21.30: Románia – Norvégia
Tv: Digi Sport 1, Telekom Sport 1, Look Sport+, magyar Sport1.

20 év után bajnok a rekordgyőztes

Svédország nyerte a magyar-szlovák közös rendezésű férfi kézilabda Európa-bajnokságot, miután 27–26-ra nyert az előző két kontinenstornán győztes Spanyolország ellen a vasárnapi budapesti döntőben.

Vereséggel kezdték a magyarok a hazai Eb-t

Nem kezdődött jól a magyar férfi kézilabda-válogatottnak a részben hazai szervezésű Európa-bajnokság: az új budapesti arénában, telt ház előtt nem boldogultak a hollandokkal, így nagyon nehéz sors vár a Gulyás csapatra a továbbiakban.

Visszaült Európa trónjára a norvég válogatott

Visszavette az Európa-bajnoki címét Franciaországtól Norvégia női kézilabda-válogatottja, és immár a nyolcadik Eb-sikerét ünnepelhette. A mostani keretből hárman ötödször értek fel a csúcsra.