Löchli Tünde halálhíre megrázta a szatmári közösséget, ám most segíthetjük egyik legnagyobb tervének a befejezését. Nagyszabású terve, melyet már nem tudott befejezni, a mikolai Mosolyház társépületének, a Fény Otthonának a megépítése, mely biztosítani fogja a fiatalok számára a lakhatást, valamint a szabadidő hasznos és élményekben gazdag eltöltését. Löchli Tünde álmának megvalósítása érdekében fog össze a Noé Partium Egyesület a Harag György Társulattal és a Dinu Lipatti Filharmóniával, és jótékonysági előadásokat tartanak, melyek bevételével remélhetőleg megvalósulhat Löchli Tünde projektje. Az összefogásról az érintettek tegnap sajtótájékoztató keretében számoltak be. Az egyesület pszichológusa, Gyávol Judit elmondta, hogy Löchli Tünde volt az egyesület szíve-lelke, s még most is nehezen tudják betölteni az űrt, amit maga után hagyott, ezért is szeretnék befejezni az elkezdett projektet, s folytatni a Mosolyház és a házi betegápolási projektet is, mely ugyan még gyerekcipőben jár, de igyekszenek ezt is menedzselni. Katócz Irén elmondta, hogy az otthon nagyon fontos lenne mindazon fogyatékkal élő fiatalok számára, akik a Mosolyházba járnak, hiszen vannak, akik nem képesek önálló életvitelre, s szeretteik elhunyta után igencsak nehéz helyzetbe kerülnek. Az épület alsó szintje már áll, azonban a manzárd és a tetőszerkezet megépítése és a belső munkálatok még váratnak magukra. Bár jelentős anyagi támogatást kaptak a projekt kezdetén egy ausztriai támogatójuktól, a pandémia során az építőanyagok jelentősen megdrágultak, ezért újabb támogatásra lenne szükség, hogy felépülhessen az otthon. Bár pontos összeget nem tudnak, a tervek átszámolása most zajlik, de biztosan több mint százezer euróra van még szükség a munkálatok befejezéséhez. S mivel önerőből nem tudják előteremteni a hiányzó összeget, a szatmári közösség segítségét kérik, hiszen összefogással sikerülhet megvalósítani az álmot. „Tündét már egészen kis kora óta Tündérnek becézték. Az épülő bárkaotthon neve eredetileg a Fény Otthonba lett volna, de úgy gondoltuk, hogy az új névvel, a Tündérhonnal örök emléket állíthatunk egyesületünk mozgatórugójának és elnökének” — magyarázta Kegyes Dávid önkéntes, aki jelentős szerepet vállalt a jótékonysági események megszervezésében.
A sajtótájékoztatón Bessenyei Gedő István, a színház igazgatója és Kovács-Pistuka Emőke, a filharmónia igazgatója elmondták, hogy örömmel vesznek részt a jótékonysági eseményeken, melyek a mindenki által szeretett Löchli Tündének állítanak emléket, és hozzájárulnak egyik legnagyobb álma megvalósításához.
A rendezvénysorozat épp Löchli Tünde születésnapján, február 23-án, szerdán veszi kezdetét: 18 órától lesz látható a Harag György Társulat Csongor és Tünde című jótékonysági színházi előadása, melynek középpontjában épp Tündérhon és annak keresése áll. Február 26-án újra a színházban a helyük azoknak, akik segíteni szeretnének: 19 órai kezdettel lesz látható a Magyar Művészeti Akadámia által készített, Harag Györgyről szóló portréfilm. „Ezt a filmet eddig még sehol nem láthatta a közönség — a zárt körű bemutató az MTVA külön engedélyével valósulhat meg, ugyanis a filmet a magyar közmédia fogja néhány héten belül sugározni” — hangsúlyozta Bessenyei Gedő István. A rendezvénysorozatot március 10-én a szatmárnémeti Dinu Lipatti Filharmónia operett-előadása zárja, mellyel próbálnak hozzájárulni, hogy az álom valósággá váljon, fogalmazott Kovács Pistuka Emőke. A Csongor és Tünde előadásra, illetve a Harag György-filmpremierre jegyek válthatók a színház jegypénztárában, az operettestre pedig a Dinu Lipatti Filharmónia jegypénztárában válthatók belépők. Minden esemény során lehetőség lesz további jótékonysági felajánlásokra.