Befejeződtek a Szatmár Megyei Sürgősségi Kórház onkológiai osztályához tartozó nappali ellátó részleg bővítési és modernizációs munkálatai. A beruházásnak köszönhetően a betegek mostantól kétszer akkora területen, a legmagasabb szintű kényelmi és szakmai elvárásoknak megfelelő környezetben gyógyulhatnak.
A daganatos megbetegedésekkel küzdő páciensek kezelése során a szakmai felkészültség mellett a támogató, megnyugtató környezet is kulcsfontosságú. Ezt szem előtt tartva valósult meg az onkológiai osztály nappali ellátójának teljes körű korszerűsítése. A munkálatok nyomán az intézmény alapterülete a kétszeresére nőtt, és a teljes infrastruktúra megújult.
Funkcionalitás és a betegek jólléte a középpontban
Az új elrendezésű, tágas tér kialakításakor kiemelt figyelmet fordítottak arra, hogy a betegek a lehető legnagyobb biztonságban és komfortban tölthessék a kezelési időt.
A modernizált részleg egy korszerű recepcióval és barátságos váróteremmel, egy tágas, jól felszerelt kezelőhelyiséggel, valamint külön vérvételi és mintavételi szobával bővült, a páciensek és az orvosok kényelmét pedig megújult orvosi rendelők, kórtermek, valamint modern, akadálymentesített mosdók szolgálják.
A belsőépítészeti koncepció szakít a rideg kórházi hangulattal: az ergonomikus bútorok mellett a természet ihlette dekorációs elemek és a modern dizájn mind-mind azt a célt szolgálják, hogy csökkentsék a páciensek stressz-szintjét, és hozzájáruljanak a lelki jóllétükhöz a terápiák ideje alatt.
Példaértékű összefogás
A nagyszabású projekt nem valósulhatott volna meg a helyi közösség és a versenyszféra összefogása nélkül. A beruházás teljes finanszírozását a szatmári Bentonita Kft. nagylelkű adománya biztosította, a támogatás koordinálását pedig a „Da pentru viață” (Igen az életre) ATI Egyesület végezte.
A projekt ünnepélyes átadásakor a Szatmár Megyei Sürgősségi Kórház vezetősége, valamint az onkológiai osztály köszönetét fejezte ki a főtámogatónak. Mint elmondták, a támogatás közvetlenül a helyi onkológiai betegek javát szolgálja, jelentősen javítva a kezelési feltételeket.
Keddtől már az új részlegen fogadják a betegeket
Annak érdekében, hogy a kezelések folyamatossága a felújítás ideje alatt se szakadjon meg, az egészségügyi tevékenységet ideiglenesen a kórház más részlegeire költöztették át.
A kényszerű átmeneti időszaknak azonban vége: június 23-án, keddtől a betegek már a megszépült, modern, kellemesebb környezetben vehetik igénybe a szükséges kezeléseket.
Az onkológiai osztály nappali ellátójában, ahol az egynapos beutalásokkal érkezőket látják el, naponta átlagosan 60 beteget kezelnek.
Hírszerkesztő