Könnyed ferencvárosi továbbjutás, jöhet a Slovan

2022.07.14 - 11:36

A múlt heti gól nélküli első felvonást követően a Ferencváros azonnal egyértelművé tette, hogy mielőbb el akarja dönteni a párharcot. Az első percben ugyan a keresztléc még megmentette a Tobolt, de nem sokkal később Adama Traoré fejjel már nem hibázott.
Ezzel megszületett a zöld-fehérek 100. gólját a legrangosabb európai kupasorozatban, de a mali támadó bő negyedóra után duplázott, a 21. percben pedig Aissa Laidouni növelte háromra a Fradi előnyét (3–0). Erre jött azonnal a kazahok válasza, de ez sem szegte kedvét a nagy lendülettel és elszántsággal játszó FTC-nek, amely akár öt-hat góllal is vezethetett volna a szünetben, ha kicsit élesebbek és koncentráltabbak a csatárai.
A folytatásra valamelyest visszavett a tempóból a hazai csapat, ez pedig lehetőséget teremtett a vendégakciókra. A Tobol ezt kihasználva lesgólt is szerzett (amit természetsen érvényetelnített a játékvezető), de az utolsó negyed órában a csereként beállt Fortune Bassey duplájával végérvényesen eldőlt a mérkőzés (5–1), és rendkívül magabiztosan lépett a következő körbe, ahol a szlovák Slovan Bratislava vár majd rá.
„Határozottan és agresszíven futballoztunk az elejétől kezdve, ahogy azt terveztük. Jó egyéni teljesítmények is kellettek ehhez a magabiztos sikerhez" - értékelt Sztanyiszlav Csercseszov, a Ferencváros vezetőedzője, aki szerint ilyen meccs után nincs oka elégedetlennek lenni bármivel is.
A Ferencváros – Slovan összecsapás első mérkőzését jövő héten Budapesten rendezik.

BL-SELEJTEZŐ, 1. FORDULÓ, VISSZAVÁGÓ

Ferencvárosi TC – Tobol Kosztanaj 5–1 (3–1)
Gólszerzők
: Traoré 4., 17., Laidouni 21., Bassey 74., 90+1., illetve Szergejev 23.
Kiállítva: Muzsikov 81. (Tobol)
Továbbjutott: a Ferencvárosi TC 5–1-es összesítéssel.

MTI, fotó: fradi.hu

Határtalanul: Megint lesz Fradi – Oli öregfiúk meccs

Sportcsemegével készülnek a Partiumi Magyar Napok (PMN) szervezői, lesz nagypályás, kilencven perces Ferencváros TC – Olimpia Satu Mare öregfiúk mérkőzés Szatmárnémetiben.