Vasárnap délután költöztek be a mezőfényi nagyerdőben található vadászházba a Partiumi Zenetábor első turnusában részt vevő gyermekek. Összesen 31 táborozó vesz részt a foglalkozásokon, illetve a szabadidős tevékenységeken, számolt be a tábori mindennapokról Hermann Szabolcs, a tábort szervező Hermann Musik Egyesület vezetője.
„Harmincegyen vagyunk az idei táborban, kilenc oktató vezeti a foglalkozásokat. Két gitár-, orgona-, két zongora-, hegedű- és brácsaosztályok, furulyaosztály — ezekbe lehetett jelentkezni, illetve minden gyermeknek a hangszer mellett zeneelmélet- és ütőhangszeres órája is van. Kottaírás és -olvasás is szerepel a foglalkozások sorában, melyeknek a gyermekek a későbbiekben is hasznát vehetik majd. Szatmár megye egész területéről érkeztek gyermekek a táborba, a július közepén sorra kerülő második zenetáborba pedig Magyarországról is érkeznek majd hallgatók. A Partiumi Zenetábor oktatói pedig Debrecenből és Budapestről érkeztek.
A foglalkozások sorából természetesen a közös játszás és a tematikus programok sem hiányozhatnak. A szállásunk kinn van a vadászházban, onnan járunk be a Csomaközi Általános Iskola épületébe, illetve a helyi római katolikus templomba, ahol a hangszeres képzéseket tartjuk. Ideális helyszínek ezek a foglalkozásainknak, hiszen így van lehetőség és elegendő hely is ahhoz, hogy egyedül is elvonulhatnak a gyermekek, ha gyakorolni szeretnének egy-egy darabot.
A napok minden este szabadfoglalkozással érnek véget. Kedden filmvetítéssel, szerdára ki mit tud bemutatóval, csütörtök estére pedig zárókoncerttel készülünk a gyerekeknek.
Két zárókoncertet is bemutatunk: az egyik helyszínéül a csomaközi templom szolgál majd csütörtökön este, míg a másikra július elsején, pénteken kerül sor Nagykárolyban, a Fatimai Szűz Mária-templomban 19.45 órai kezdettel” — mesélte Hermann Szabolcs.
Nem követelmény a hangszeres ismeret
„Az idei tábor újdonságai közül említeném a versenyeket, amelyeken ingyenes vagy feláras jegyet lehetett nyerni a Partiumi Zenetáborba. Újdonság továbbá a délelőtti baba-mama foglalkozás, a zeneovi, valamint délutánonként az iskolás csoportok számára meghirdetett nyílt program, ami lehetőséget nyújt az érdeklődőknek arra, hogy betekintsenek a tábori életbe. Meggyőződésem ugyanis, hogy sokan azért nem jelentkeztek, mert egyszerűen tartottak tőle, hogy hangszeres ismeret híján nem telik majd jól számukra itt az idő. Holott mi minden zene és hangszer iránt érdeklődőt várunk, egyáltalán nem követelmény a hangszeres ismeret, bárki számára lehetőséget kínálunk, hogy kipróbálja, felfedezze magának a zenét” — mondta Hermann Szabolcs.
A Partiumi Zenetábor július 10–15. között a második alkalommal folytatódik, amelyen a rézfúvós hangszerek mellett az ütőhangszeres képzés kap még kiemelt szerepet. Abban a táborban még három „ottalvós” hely kiadó, de azokat a fiatalokat, gyermekeket is várják, akik nem aludnának ott, viszont szívesen vennének részt a nappali foglalkozásokon.
„A Partiumi Zenetábor főszervezője a Hermann Musik Egyesület, azonban további támogatók is segítették a programunk lebonyolítását. A jelentkezési díj befizetése mellett kiemelt támogatója táborunknak a Nemzeti Kulturális Alap, a Csomaközi Általános Iskola vezetősége, Starmüller Ferenc római katolikus plébános, Löchli Mihály, a Stahlbau, a Mem-Bau, a Varga Quattro, az Alconor és Polipol Mobila cégek. Mindenkinek köszönjük, aki valamilyen módon hozzájárult a tábor létrejöttéhez és lebonyolításához, és várunk mindenkit a zárókoncertjeinkre, melyeken ingyenes a részvétel” — mondta a Hermann Musik Egyesület vezetője. SZFÚ