Kiütötték a Slovant, a BL-selejtező harmadik körében folytatja a Fradi

2022.07.28 - 11:08

A szerda esti meccsen a Ferencváros azonnal kezdeményezően lépett fel, míg a Slovan a budapesti találkozón szerzett előnye birtokában átengedte a területet a magyar bajnoknak, és elsősorban kontrákra rendezkedett be. Mindkét fél játékosai kifejezetten keményen futballoztak, küzdelmesen telt az első húsz perc, de a Ferencváros az első komoly helyzetét gólra váltotta, miután a felfutó Eldar Civic harmadik beadása már nem tévesztett célt, és a középen érkező Franck Boli mesterien értékesítette a centerezést (0–1) (képünkön).
A Slovan válasza nem késett sokat, azonban az első meccsen eredményes Tigran Barszegjan a szólója végén a keresztlécet találta el. A játék nem változott, az eredmény viszont igen, mert a magyar bajnok második lehetőségéből is eredményes volt: az első mérkőzésen is a kapuba találó Kristoffer Zachariassen tette bele a fejét Samy Mmaee erőteljes lövése után a labdába (0–2). Bő félóra alatt tehát már a ferencváros állt továbbjutásra, és ő is irányított, ám néhány saját térfélen eladott labdával jó esélyeket kínált ellenfelének, amely ezzel nem tudott élni a szünetig, sőt kaput eltaláló lövés nélkül vonulhatott az öltözőbe.
A folytatásban bár visszább húzódott a zöld-fehér együttes, három támadója ennek ellenére többször megkavarta a szlovákok hátsó alakzatát. A Slovan támadásaiban sokkal kevesebb fantázia volt, de egy szögletet követően az első kapura tartó kísérletéből gól lett: Barszegjan beadása után Vernon De Marco fejelt a keresztléc alá (1–2). Azzal, hogy a párharc állása döntetlen lett, a játék is kiegyenlítetté vált, a felek ebben a szituációban már nem kockáztattak. Amikor már úgy tűnt, hosszabbítás következik, egy perccel a lefújás előtt Adama Traore estében lőtt gólt, amivel eldöntötte a párharcot (1–3). A ráadásban elkeseredetten támadó Slovan kinyílt hátul, ezt kihasználva pedig Aissa Laïdouni megadta a kegyelemdöfést a riválisnak: egy az egyben vezette a labdát védőjére, majd 17 méterről elemi erővel vágott távolról a lasztit a kapuba, kiütve ezzel a szlovák bajnokot (1–4).
A magyar bajnok a továbbjutásával már mindenképpen csoportkörös lesz valamelyik európai kupasorozatban, legrosszabb esetben az Európa Konferencia Ligában. A BL-selejtező harmadik körében az azeri Qarabag vár rá. Az első mérkőzést jövő héten Azerbajdzsánban rendezik, a visszavágót egy héttel később Budapesten.

BAJNOKOK LIGÁJA, SELEJTEZŐ, 2. FORDULÓ, VISSZAVÁGÓ

ŠK Slovan Bratislava – Ferencvárosi TC 1–4 (0–2)
Gólszerzők
: De Marco 70., illetve Boli 20., Zachariassen 31., Traore 89., Laidouni (90+5.)
Továbbjutott: a Ferencváros 5-3-as összesítéssel.

(mti, nso)

Fotó: facebook.com/fradi.hu

Határtalanul: Megint lesz Fradi – Oli öregfiúk meccs

Sportcsemegével készülnek a Partiumi Magyar Napok (PMN) szervezői, lesz nagypályás, kilencven perces Ferencváros TC – Olimpia Satu Mare öregfiúk mérkőzés Szatmárnémetiben.