Szatmárnémeti

Két színtízes érettségiző

Fellégezhetnek végre az érettségizők Kép: érettségi.com
2022.07.02 - 10:01
Július elsején publikálta a tanügyminisztérium az idei érettségizők végleges eredményeit, eszerint Szatmár megyében a vizsgát adó diákok 74,34 százalékának sikerült az érettségi, az óvások előtt ez a szám 73, 01 százalék volt.

Június 27-én tették közzé az idei érettségi első eredményeit, a végleges eredményekre viszont július elejéig kellett várniuk a tanulóknak. A Szatmár megyében idén végzettek közül egyébként 78,8 százaléka a diákoknak vizsgázott sikeresen ‐ 1808 diákból 1344 –  a korábbi évfolyamokról pedig az idei érettségire jelentkezők 35,14 százalékának sikerült jól teljesíteni, az óvások előtt ez a szám 32,43 százalék volt. Két diáknak  sikerült kereken 10-es jegyet kapnia az idei érettségik mindegyikén, a diákok a szatmárnémeti Ioan Slavici Kollégium tanulói.
Az óvások után a következőképpen alakultak a 10-esek a megyében: román nyelv és irodalomból 9 diák vizsgázott 10-esre, a kisebbségi diákok közül 14-en kaptak 10-est anyanyelvből, a szaknak kötelező (matek vagy történelem) tantárgyból 52-en vizsgáztak jelesre a megyében, míg választott tantárgyból 69-en kaptak 10-es jegyet – közölte a Szatmár Megyei Tanfelügyelőség.


Az oktatási minisztérium közlése szerint az országosan több mint 90 ezer érettségiző közül idén összesen 49 115-en fellebbeztek, 30 307 jegy emelkedett, ugyanakkor több mint 15 ezer osztályzatot csökkentettek. Az átmenési arány 1,9 százalékkal emelkedett az óvások előtt megjelent eredményekhez képest.

Ajánljuk még a témában:

Külföld

Helytörténeti pályázat Bereg, Szabolcs, Szatmár, Ugocsa, Ung történetéből

Szívesen fogadják a határon túlról érkező pályaműveket is.
Szatmárnémeti

Nincs tízes az érettségin Szatmár megyében

Megvannak az eredmények: idén nem sikerült 10-esre érettségiznie egy Szatmár megyei végzősnek sem, bár ahhoz közeli átlagból több is akad.
Belföld

A magyar nyelv- és irodalom írásbelivel zárul az érettségi

Ma délelőtt anyanyelvből vizsgáznak azok az érettségizők, akik valamelyik nemzeti kisebbség nyelvén tanultak a középiskolában.