Belföld

Kelemen Hunor: lesz két új minisztérium a leendő kormányban

2021.11.21 - 14:16

Az RMDSZ elnöke elmondta, elkészült a kormányprogram, véglegesítették a koalíció működését szabályozó politikai megállapodást, és egyezség született a leendő kormány struktúrájáról is. Mindezeket Klaus Iohannis államfővel is ismertetik a hétfői formális kormányalakítási tárgyalásokon, csütörtökön pedig teljes jogkörű kormánya lesz szerinte az országnak.

Kelemen beszámolt arról is, hogy lesz két új minisztérium a leendő kormányban: létrehozzák a turizmusért és a vállalkozásokért felelős minisztériumot, valamint a családokért és ifjúságért felelős tárcát. "Románia demográfiai gondokkal küzd, új, hatékony családtámogatási politikára van szükség, ezért mi kezdeményeztük és támogattuk a családokért felelős minisztérium létrehozását" - fogalmazott.

A szövetségi elnök meggyőződését fejezte ki, hogy a PNL, a PSD és az RMDSZ hétfőn közös miniszterelnök-jelöltet fog javasolni az elnöki hivatalban az államfőnek a kormányalakítási egyeztetéseken. AGERPRES

Ajánljuk még a témában:

Belföld

Nem áll be Veştea mögé az RMDSZ

Olyan szavazatokra is szükség lenne a kormányalakításhoz, amelyekkel nem akar egy lapra kerülni a Szövetség.
Belföld

Adrian Veștea az új kijelölt miniszterelnök

Ő a PNL első alelnöke, de nem a párt javasolta. A Brassó Megyei Tanács elnöke és volt már fejlesztési miniszter.
Belföld

„Járulékos károkat okozna az AUR-ral szövetkezni”

Kelemen Hunor szerint nem lehet a 2028-as parlamenti választásokig stabil kormányzási megoldást találni.