Belföld

Kelemen Hunor: A nyugdíj maximum a nettó fizetés 75%-a lehet

2021.06.16 - 06:43

Kelemen kifejtette, hogy azokat a szakmai kategóriákat, amelyek bizonyos korlátozásokkal járnak (mint például a bírák, polgármesterek, parlamenti képviselők, rendőrök, katonák), a járulékfizetési elven túl további pontokkal lehet kompenzálni a nyugdíj kiszámításakor, de erről a román államnak döntést kell hoznia.

"Vannak olyan nyugdíjak, amelyek magasabbak, mint a bruttó fizetés, ezért 30-40-50.000 lejig jutunk havonta, és ez nem igazságos. (...) A nettó fizetés legfeljebb 75%-a lehet a nyugdíj. (...) Így csinálják a németek, így csinálják a franciák. 70 és 75% között, egyesek elmennek 76-77%-ig. Sok országban így különböztetik meg és jutalmazzák ezeket a szakmai kategóriákat. Mi kerüljük ezt a témát " - mondta a miniszterelnök-helyettes.

Kelemen arra is emlékeztetett, hogy a koalíción belül munkacsoportot hoztak létre e nyugdíjkategóriák kérdésének vizsgálatára.
AGERPRES

Ajánljuk még a témában:

Belföld

Elutasította a parlament a Veștea-kormány beiktatását

Nem szavazott bizalmat a parlament hétfői ülésén Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök kormányának.
Belföld

„Járulékos károkat okozna az AUR-ral szövetkezni”

Kelemen Hunor szerint nem lehet a 2028-as parlamenti választásokig stabil kormányzási megoldást találni.
Belföld

Az RMDSZ-nek semmi oka kilépni a kormányból

Ezt a válságot meg fogják fizetni azok akik jelenleg a többséget alkotják, de sajnos Románia és minden állampolgára is.