Ismét a Fradi nyerte az ősrangadót

2020.10.25 - 14:30

Lendületesen és veszélyesen kezdett a címvédő Fradi, amelynek ígéretes helyzetei is adódtak. Az Újpest kizárólag a védekezésre összpontosított, a labdát nem tudta megtartani, azt legtöbbször hamar, már a félpálya környékén elveszítette. A félidő közepén a hazaiak visszavettek a tempóból, ráadásul több technikai hibát elkövettek, így a vendégek kicsit fellélegezhettek. A 39. percben mégis vezetéshez jutott a Ferencváros – a jobb szélről beívelt labdát Nguen Tokmac fejelte a kapuba (1–0) –,  majd az egyre inkább magára találó újpesti gárda pillanatai következtek, de lehetőségeit nem tudta egyenlítő gólra váltani.
A vendégcsapat a második félidő elején is irányított, viszont a 61. percben szöglet után ismét a hazaiak voltak eredményesek, akkor Somália révén (2–0).
Kiegyenlített mezőnyjáték mellett megmaradt a küzdelem és a tempó, amelyről a mindkét oldalon érkező cserék gondoskodtak. A 80. percben büntetőhöz jutottak a vendégek, de Tallo a kapu fölé és mellé emelt. A hátralévő időt a Ferencváros rutinból tudta le – csupán Frimpong sportszerűtlenségért kapott piros lapja borzolta a kedélyeket –, így ismét legyőzte újpesti riválisát.
Az FTC így már 57 mérkőzés óta veretlen hazai pályán a bajnokságban: 11 döntetlen mellett ez volt a 46. győzelme. Az Újpest ellen pedig lassan öt éve nem veszített a pontvadászatban: öt döntetlen mellett kilencedik alkalommal győzte le a lila-fehéreket, sorozatban ötödször.

OTP BANK LIGA, 8. FORDULÓ
Ferencvárosi TC – Újpest FC 2–0 (1–0)
G.: Nguen Tokmac 39., Somália 61.
MTK Budapest – Kisvárda 1–1 (1–0)
G.: Gera D. 24. (11-esből), illetve Kovácsréti 60.
Paksi FC – Budapest Honvéd 0–0
A többi találkozó lapzártánk után ért véget.

(mti)

Határtalanul: Megint lesz Fradi – Oli öregfiúk meccs

Sportcsemegével készülnek a Partiumi Magyar Napok (PMN) szervezői, lesz nagypályás, kilencven perces Ferencváros TC – Olimpia Satu Mare öregfiúk mérkőzés Szatmárnémetiben.

Ír ellenfélen keresztül vezet az út a csoportkörbe

A Ferencváros labdarúgócsapata egyértelmű esélyesként várja a Shamrock Rovers elleni párharcot az Európa Liga selejtezőjének utolsó fordulójában.

Négyet vágott a Fehérvárnak a Fradi

A második lejátszott bajnoki mérkőzés után sem kapott gólt a magyar labdarúgó OTP Bank Liga idényben a címvédő Ferencváros labdarúgócsapata, sőt, a zöld-fehérek kiütéssel nyerték meg a MOL Fehérvár elleni rangadót.