Romániában első ízben a Szatmár Megyei Sürgősségi Kórházban végeztek korszerű lúdtalp-műtétet, egyszerű és hatékony módszerrel, csontgraftok vagy később eltávolítandó fémlemezek alkalmazása nélkül.
A hét közepén a Szatmár Megyei Sürgősségi Kórházban a dr. Răzvan Aniţaş ortopéd-tramuatológus vezette csapat végrehajtotta Románia első beavatkozását egy Osteosinter implantátum segítségével egy 56 éves, lúdtalpban szenvedő páciens esetében – osztotta meg közösségi oldalán az egészségügyi intézmény. Ez az innovatív eljárás modern és hatékony megoldást kínál a különböző stádiumban lévő lúdtalp kezelésére.
"A korszerű implantátumok alkalmazásával mostantól úgy kezelik ezeket az állapotokat, mint bárhol máshol Európában. Köszönet dr. Răzvan Aniţaş orvosnak, hogy új kezelési lehetőséget nyitott meg, és modern terápiákhoz biztosított hozzáférést a betegek számára" – írták.
Mi az a lúdtalp?
A lúdtalp a leggyakoribb statikai eredetű lábbetegség. Az elváltozás lényege a láb boltozatos rendszerének lesüllyedése. Ennek oka lehet a láb túlzott terhelése, a láb csökkent teherviselő képessége, helytelen irányú terhelés, baleset, gyulladást követően, vagy esetleg daganatos betegség miatt kialakuló deformitás. A folyamat gyakran társul a sarokcsontnak a testünk tengelyéhez viszonyított dőlésével.
A lúdtalp tünetei: boltozatok hiány, láb elfáradása már rövid táv megtétele után is, lábfájdalom, sarokfájdalom, lábmerevség, befelé dőlő boka, kifelé dőlő sarok.
Akár gyermek- vagy felnőttkorban tapasztalhatók a lúdtalp tünetei, érdemes a lehető leghamarabb szakemberhez fordulni.
Bumbuluţ Krisztina