Hátrányból várja a pozsonyi visszavágót a Fradi

2022.07.21 - 10:05

A mérkőzésen az első perctől kezdve kifejezetten lüktető volt a játék, az első helyzet a magyar bajnok előtt adódott, de Aissa Laidouni közelről célt tévesztett. Nem sokkal később ifjabb Vladimír Weiss szabadrúgása után Dibusz Dénes bravúrral tenyerelte ki a vonal előtt a bal alsó irányába csavarodó labdát, a kipattanónál azonban már tehetetlen lett volna a válogatott kapus, viszont Jurij Medvedev a jószerivel üresen tátongó kapu mellé gurított. Válaszként Eldar Civic szabadrúgása után Kristoffer Zachariassen fejelt a lécre.
A kezdeti nagy rohanás után a Ferencváros került fölénybe, azonban a csapat csak elvétve tudott létszámfölényes helyzeteket kialakítani, illetve a védelem mögé kerülni valamelyik oldalon. A 21. percben Tokmac Nguen elégelte meg, hogy nem jutnak egyről kettőre, váratlan átlövéssel próbálkozott a bal lábával, Adrian Chovan a levegőben úszva védte a jobb felsőbe szánt labdát. Mivel a Fradi nem találta a hátsó sor feltörésének módját, a félidő nem bővelkedett helyzetekben, a folytatásban könyökös, dulakodás és néhány furcsa játékvezetői ítélet tarkította a játékrészt egy Adama Traoré-lövés mellett – pechjére Chovan ezúttal is védett. Így a csapatok 0–0-val vonultak az öltözőbe.
A szünet után is a zöld-fehérek irányítottak, a szlovák bajnok erejéből csak a védekezésre futotta, viszont azt hatékonyan tette. Hiába birtokolta többet a Fradi a labdát, rendezetlen volt a visszazárásoknál, a vendégek ezért kontraakciókat vezethettek.
Az idő múlásával lendületét veszítette a hazai együttes, így játéka statikusabbá, fölénye pedig meddővé vált. A ferencvárosi támadójáték nem bontakozott ki a jól bekkelő szlovák játékosok szorításában – legalábbis a hetvenedik percig. Akkor ugyanis a bal oldalon védelem mögé került a Fradi, az addig haloványan teljesítők, Laidouni és Tokmac remekül játszottak össze, ami után az érkező Kristoffer Zachariassen megszerezte pályafutása eddigi legfontosabb ferencvárosi gólját (1–0).
A góltól ismét megélénkült a találkozó, de a támadóbb futballra váltó és úgy is cserélő vendégek felbátorodtak, többet veszélyeztettek, és a 81. percben egy szabadrúgásfigurával a georgiai Guram Kasia túljárt az elbóbiskoló hazai játékosok eszén (1–1). Ami igazán fájdalmas volt, hogy öt perccel később ismét gólt szereztek a pozsonyi klub futballistái: Tigran Barszegjanra nem lépett ki senki, az örmény pedig nagyszerű mozdulattal, ballal kilőtte a jobb felsőt, és máris a Slovannál volt az előny (1–2). S mivel a Fradinak nem volt válasza (Civic a hosszabbításban a kapufát találta el), a párharc második felvonását is lényegesen kedvezőbb helyzetben várhatja.
A visszavágót egy hét múlva Pozsonyban rendezik.

BL-SELEJTEZŐ, 2. FORDULÓ

Első mérkőzés
Ferencvárosi TC – Slovan Bratislava 1–2 (0–0)
Gólszerzők: Kristoffer Zachariassen 70., illetve Guram Kasia 81., Tigran Barszegjan 86.

MTI, Nemzeti Sport

Határtalanul: Megint lesz Fradi – Oli öregfiúk meccs

Sportcsemegével készülnek a Partiumi Magyar Napok (PMN) szervezői, lesz nagypályás, kilencven perces Ferencváros TC – Olimpia Satu Mare öregfiúk mérkőzés Szatmárnémetiben.