Három gól is kevés a győzelemhez

2020.09.24 - 16:13

A Ferencváros 3–3-as döntetlent játszott a norvég Molde FK otthonában a labdarúgó Bajnokok Ligája-selejtező negyedik, utolsó fordulójának szerda esti első mérkőzésén.
A Celtic FC és a Dinamo Zagreb elleni találkozókhoz hasonlóan ezúttal is remekül, gyors találattal kezdett az FTC. A gólszerző Franck Boli előzőleg 2012 és 2014, valamint 2017 és 2019 között a norvég csapatoknál játszott, így kilenc alkalommal lépett pályára a Molde ellen, és ezeken a találkozókon négyszer volt eredményes: szerda este Botka Endre lapos beadása hozta kihagyhatatlan helyzetbe a kapu elé érkező Bolit, aki közelről lőtt a hálóba (0–1).
Ezután kiegyenlítetté vált a találkozó, és bár a Molde tűnt veszélyesebbnek, az eredmény nem változott a szünetig
A fordulás után Botka újabb pontos beadást küldött középre, ahol az albán Myrto Uzuni gyönyörű mozdulattal, fejjel a hálóba csúsztatott (0–2).
A Molde csakhamar egy szögletből szépített, majd újabb góllá érett a fölénye, és egyenlített: előbb a nigériai Leke James fejelt a hálóba (1–2), majd tí perccel később Eirik Hestad jobbról érkező, lapos passza után Wolff Eikrem lőtt tíz méterről a kapu jobb alsó sarkába (2–2).
A Ferencváros nem tudta megtörni a házigazdák lendületét, így a hajrában hátrányba került: Fredrik Aursnes szabadrúgását Martin Ellingsen csúsztatta fejjel a hálóba (3–2).
Ezt megelőzően viszont a Molde még egy 11-est is rúghatott volna: James lövését a tizenhatoson belül Ihor Haratin a karjával blokkolta, de a játékvezető a videobírós visszajátszás megtekintése után nem ítélt büntetőt.
Az eset azért furcsa, ugyanis a 86. percben kevésbé egyértelmű, helyzetnél Carlos del Cerro Grande spanyol játékvezető büntetőt ítélt a Fradi javára: Olekszandr Zubkov lövése Ola Brynhildsen karján pattant meg a tizenhatoson belül, az így megítélt 11-est pedig Haratin higgadtan a hálóba lőtte (3–3).
A Molde sorozatban a 11. hazai európai kupamérkőzésén nem talált legyőzőre, otthon 2015 novemberében kapott ki legutóbb. A szerdai mérkőzésen a hazaiak 15, a vendégek 7 alkalommal kísérleteztek lövéssel, a kaput azonban mindkét együttes négyszer találta el.
„A tapasztalat hiányzik az ilyen jó ellenfelekkel szembeni játékban. Nagyon jól ránk jöttek a második félidőben, ettől függetlenül hazai pályán lesz esélyünk bizonyítani” — nyilatkozta a találkozó után Szerhij Rebrov, az FTC vezetőedzője
A visszavágót jövő kedden 22 órától rendezik a Groupama Arénában. A párharc győztese a BL főtáblájára, a vesztese pedig az Európa Liga csoportkörébe jut.

BAJNOKOK LIGÁJA, PLAYOFF, 1. MÉRKŐZÉS
Molde FK – Ferencvárosi TC 3–3 (0–1)
Gólszerzők: James 55., Eikrem 65., Ellingsen 83., illetve Boli 7., Uzuni 52., Haratin 87. (11-esből).

(mti, fotó: fradi.hu)

Határtalanul: Megint lesz Fradi – Oli öregfiúk meccs

Sportcsemegével készülnek a Partiumi Magyar Napok (PMN) szervezői, lesz nagypályás, kilencven perces Ferencváros TC – Olimpia Satu Mare öregfiúk mérkőzés Szatmárnémetiben.