Három év után PSG – Barca „visszavágó”

2020.12.14 - 15:14

A BL-ben a kör slágertalálkozójának a Paris Saint-Germain és a Barcelona újabb csatája ígérkezik. A tavalyi döntős párizsi alakulat a 2016-17-es BL-nyolcaddöntőben is megmérkőzött egymással egy emlékezetes párharcban: a franciaországi meccset 4–0-ra nyerték a hazaiak, a visszavágón pedig úgy nyert Spanyolországban 6–1-re a Barcelona, hogy a 88. percben még csak 3–1 volt az állá. Ekkor Neymar rúgott egy gólt, a ráadás első percében egy kérdéses 11-esből a brazil ismét eredményes volt (képünkön) (még 5–1-nél is a PSG volt a továbbjutó idegenben lőtt góllal), a 95. percben pedig Sergi Roberto megszerezte a katalánoknak a továbbjutást jelentő gólt is.
Sokáig beszéd téma volt a mérkőzés, viszont nem sokkal később Neymar Párizsba szerződött, és azóta is ott játszik, februárban pedig a Barcelona ellenfele lesz, és az lesz a feladata, hogy megbosszulja a három évvel ezelőtti vereséget (amelynek főszereplője volt, a túloldalon).
A mostani BL-nyolcaddöntőben az Atlético Madrid – Chelsea párharc is biztosan tartogat majd izgalmakat, hiszen az angol alakulat idén alaposan megerősödött.
A címvédő Bayern München a Lazióval, mérkőzik, a másik olasz alakulat, az Atalanta pedig a Real Madriddal harcolhat a legjobb tizenhat között. A madridi csapat olasz ellenfelek ellen a legutóbbi 11 BL-meccséből 10-et megnyert…
A két magyar válogatott, a kapus Gulácsi Péter és a hátvéd Willi Orbán csapata, az RB Leipzig a Liverpoollal mérkőzik meg. Nem kizárt, hogy a találkozóig háromra gyarapodik a lipcsei keretben a magyar válogatottak száma, hiszen egyre több sajtóhír szól róla, hogy 2021-et már a németországi csapatnál kezdi Szoboszlai Dominik.
A Borussia Mönchengladbach az angol Manchester City-t kapta. Korábban még 2016-ban találkozott a két csapat, még a csoportkörben. Akkor az angliai 4–0-s vereség után a Gladbach 1–1-et játszott odahaza a Cityvel, és ezzel a kvartett harmadik helyét szerezte meg.
A portugál FC Porto, amely már a 24. BL-szezonján van túl, az olasz rekordbajnok Juventust kapta ellenfeléül.

Európa Liga
Az Európa Ligában a Kolozsvári CFR két csoportbeli ellenfele, az AS Roma a portugál Sporting Braga ellen, míg a svájci Young Boys a német Bayer Leverkusen ellen játszik a legjobb tizenhat közé jutásért.
A Bajnokok Ligájában a Ferencvárost megelőző, így a szereplését az EL-ben folytató Dinamo Kijev az Club Brugge-t kapta meg.
Az első kieséses főtáblás körnek két slágermérkőzése lesz: a szintén a BL-ből áteső Manchester United és a La Liga listavezetőjével, a Real Sociedaddal találkozik, míg az Arsenal a Benficával küzdhet meg a nyolcaddöntőbe jutásért.
Szoboszlai Dominik csapata, a Salzburg a Villarreallal csap össze februárban – igaz, már a télen szinte biztosan távozó magyar labdarúgó nélkül.

KÉP: neymar7
Fotó: goal.com
Neymar három évvel ezelőtt a Barcelona hőseként volt elkönyvelve a PSG elleni mérkőzésen