Hamilton rajt-cél győzelemmel állt az összetett élére

2020.07.19 - 20:10

A Mercedes címvédő pilótája nyolcadik alkalommal nyerte meg a Magyar Nagydíjat, és ezzel beérte az eddigi rekordert, Michael Schumachert.

Még el sem kezdődött a vasárnapi futam, Max Verstappen autóját máris javítani kellett: a rajtrácsra kivezető körön ugyanis kicsúszott, és a gumipalánknak csapta az autóját, aminek következtében leszakadt a versenygép első szárnya. A szerelők nyolc perc alatt megjavították a hibát, a holland pedig villámrajtot vett, és a második körben már a harmadik helyen autózott.

A futam egyébként nedves pályán kezdődött, ezért majdnem minden pilóta átmeneti esőgumival kezdett. Csak a Haas két versenyzője, Kevin Magnussen és Romain Grosjean döntött úgy, hogy a felvezető kör után kihajt a boxutcába, és száraz pályára való gumira vált. Nagyot húztak ezzel, és így közel tíz körön belül az elsők között autózhattak, hiszen a mezőny többi része a 3. kör után kihajtott lecserélni az esőgumikat. A Haas pilótái a futam egyharmadánál még az 5–6. helyen autóztak, igaz, a végén csak Magnussen zárt pontszerző pozícióban.

A negyedik helyről rajtoló Sergio Péreznek lehet oka a mérgelődésre, hiszen beragadt, és nem is tudott javítani a végéig, így a 7. helyen zárt, míg a harmadik rajtkockából induló csapattársa, Lance Stroll negyedikként hajtott át célvonalon.

A Ferrarinál ismét volt ok a bosszankodásra, hiszen a legrosszabb startégiát választották Charles Leclercnek: az átmeneti abroncsokat lágy gumikra cserélték, és ezekkel nem működött megfelelően a versenyautó, így a monacói folyamatosan vesztette a pozíciókat, ezért a 22. körben ismét kihívták a boxutcába, és kemény keverékű abroncsokat tettek fel az autójára. A pontszerzés viszont most sem jött össze: az idénynyitón dobogón állt a monacói, múlt héten viszont korán kiesett, tegnap pedig jövőbeli csapattársa, Carlos Sainz előzte meg a hajrában, így 11. lett.

Sebastian Vettel a 6. helyen zárt, de hátránya akkora volt, hogy az 58. körben Hamilton lekörözte. A brit fölényét jól mutatja, hogy három körrel a vége előtt kimehetett kerékcsere, és még így is Verstappen elé tért vissza a pályára, az első helyre.

Egy hét pihenő következik a mezőnynek, majd újabb nagy hajrá következik nagy-britanniai dupla futammal és a Spanyol Nagydíjjal.

Forma 1: Lando összetörte Verstappen trófeáját - VIDEO

A vasárnap magyar futam díjátadóját követően a második helyen záró Lando Norris a dobogón egy rossz mozdulat következtében összetörte Verstappennek a Herendi Porcelánmanufaktúra által gyártott egyedi díját.

F1 Magyar Nagydíj: Verstappen győzött, a Red Bull rekordot döntött a Hungaroringen

A címvédő és kétszeres világbajnok Max Verstappen, a Red Bull holland versenyzője nyerte vasárnap a 38. Forma-1-es Magyar Nagydíjat a Hungaroringen, egymás utáni hetedik sikerével tovább növelte az előnyét az összetett pontverseny élén, csapatával pedig rekordot döntött.

Hosszabbították a szerződést, de marad a geokódolás

Hivatalos: 2025 végéig az M4 Sport a Formula-1 kizárólagos magyarországi televíziós közvetítője. Az újabb közvetítési szerződés aláírását Papp Dániel, az MTVA vezérigazgatója jelentette be a Magyar Nagydíj előtt a Hungaroringen.