Hamilton beérte Schumachert

2020.10.11 - 17:14

A vasárnapi futam gond nélkül rajtolt, az első visszafordító kanyar után csak néhány kifékezés, és kisebb pályaelhagyás volt, de az összes pilóta versenyben maradt. Az első négy helyen változás sem történt, hiszen Valtteri Bottas maga mögött tudta tartani a címvédő csapattársát, Lewis Hamiltont, míg a harmadik Max Verstappen is megőrizte harmadik pozícióját Charles Leclerc előtt. A Ferrari mögé viszont feljött Daniel Ricciardo, aki nagy nyomást gyakorolt a monacói pilótára, és a 9. körben megtörtént az előzés is.
Az élboj előnye a 13. körben már akkora volt, hogy az első helyről kerékcserére kiálló Bottas a 4. helyre tudott visszajönni. A finn autója viszont a 19. körbe leállt magát, így feladni kényszerült a versenyt – erre idén még nem volt példa.
A második helyre feljött Max Verstappen, és nem ezt a pozíciót a végéig tartani tudta, viszont mögötte nagy volt a tülekedés az utolsó dobogós helyért. Ráadásul a 44. körben a safety cart is beküldték, miután Lando Norris „leparkolt” a pálya szélére, így maradtak izgalmak az utolsó tíz körre is. Viszont sok minden már nem változott, Hamilton és Verstappen megőrizte az első és második pozícióját, míg a harmadik helyre Riccioardo érkezett meg, aki két év után állhatott ismét dobogóra. Az ausztrál pilóta legutóbb 2018-ban a monacói futamot nyerte meg a Red Bull pilótájaként.
Büntetéssel ünnepelt az új futamrekorder: Kimi Räikkönen 324. alkalommal állt rajthoz vasárnap, ezzel átadta a múltnak Rubens Barrichello korábbi csúcsát. Viszont a finn ütközött George Russellel, és a sportszerűtlen tette miatt 10 másodperc időbüntetéssel bírságolták.
Folytatás október 25-én a Portugál Nagydíjjal.