Haller Márk bajnok, Németi Bencze ezüstérmes

2021.06.30 - 15:50

Miután az első napokon egy arany és egy bronzérem jött össze különböző korosztály versenyén, szerdán már szatmári döntőt is rendeztek az Ana Pascu Vívócsarnokban: a 9 éves fiúk versenyének utolsó asszójában Haller Márk és Németi Bencze álltak egymással szemben, és bár mindkettő megérdemelte volna a nap végén, hogy a nyújtott teljesítmény alapján a dobogó legfelső fokán álljon, a versenykiírás szerint mégis bajnokot kellett avatni: Márk 8–4-re győzött, így övé lett az aranyérem, Bencze pedig a második helyen zárt.
A Szatmárnémeti SK edzőötöse, Csiszár Ferenc, Nagy Lehel, Adrian Pop, Adrian Szilágyi és Simona Surducan ebben a korosztályba nevezte még Dragoș Cheregit és Teodor Gurzat is, ők is bejutottak a legjobb nyolc közé, végül az 5., illetve a 6. helyen zártak.
Ezt megelőzően rendezték a 12–13 évesek versenyét. A lányoknál Sophia Petrosianu (SZSK) zárt az ötödik helyen. Ilyés Jázmin (Szatmárnémeti LPS, edző Szabó Rudolf) a 12., Mara Codrean (LPS) a 18., Grebur Eszter (LPS) a 19., Kolcsár Anna (LPS) a 24., Németi Nóra (SZSK) a 43., Haller Anna (LPS) az 53. helyen zárt. A fiúknál Bauman Dávid (SZSK) a 30. lett.
Szerdán rendezték még a 10–11 éves fiú párbajtőrvívók versenyét, ami késő délután ért véget. A következő három napban a kardvívók viadalát rendezik, július 4–6. között pedig a tőrvívók bajnoksága zajlik majd a bukaresti csarnokban.

Vívás: Alex Oroian első, Adrian Dabija második lett Craiován

Uralták a mezőnyt a Szatmárnémeti Olimpia Városi Sportklub Satu Mare párbajtőrvívói a Craiován rendezett Alfredo Bachelli Trófea nemzetközi megmérettetésen.

Gyászol a szatmári vívóiskola: elhunyt Simona Surducan

Életének ötvenedik évében elhunyt a Szatmárnémeti Sportklub párbajtőrvívó-edzője, Simona Surducan.

Négy bajnoki címmel zártak a párbajozók

Szép jövő előtt állunk – mondhatnánk azok után, hogy a Szatmárnémeti Sportklub és a Szatmárnémeti Sportlíceum gyerek korosztályos párbajtőrvívói taroltak Bukarestben a korosztályos bajnokságon, ahonnan a harmincból tizenkét érmet hoztak el.