Győzelmükkel csoportelsők a románok

2020.09.08 - 12:45

Nagy sikert jegyzett Románia labdarúgó-válogatottja a Nemzetek Ligája B-ligájának második fordulójában: Mirel Rădoi szövetségi kapitány legénysége 3–2-re győzött Klagenfurtban Ausztria csapata ellen.

A hétfő esti találkozón a 39 éves szakvezető néhány módosítást eszközölt a felálláson az Észak-Írország elleni pénteki 1–1-es döntetlen után, így például kispadon maradt Ianis Hagi és George Pușcaș is, két legény, akivel egy évvel ezelőtt az U21-es Európa-bajnokságon a legjobb négy között szerepelt. A szurkolók még „emésztették” ezt a váltást, amikor Románia már vezetést szerzett: a 150. másodpercben Florin Coman vezetett egy ellentámadást, majd az osztrák tizenhatos előtt legurította a labdát Denis Alibecnek, aki spiccel védhetetlenül a bal alsó sarokba küldte a lasztit (0–1).

Felébresztette az ellenfél találata az osztrákokat, viszont a románok sem zártak vissza a védelemben, így nyílt csata kezdődött a pályán. Martin Hinteregger fejese után a labda még a lécről pattant vissza, azonban a 18. percben Christoph Baumgartner lövése már nem tévesztett célt (1–1). Mindkét helyzetnél Ciprian Tătărușanu „kövületként” nézte végig a labda útját, így felmerülhet a kérdés, hogy Rădoinak talán jobb kapus után kéne néznie a válogatott kapujába.

Kisebb helyzetek mindkét kapu előtt adódtak a félidő folytatásában, de a szünetig a legnagyobb izgalmakat Ciprian Deac okozta, aki súlyosnak tűnő bokasérülést szenvedett, ezért a 40. percben kényszerből le is kellett cseréni. A helyére felálló Gabriel Iancu sem okozott csalódást, ugyanis a második félidő derekán éles szögből lőtte ki Alexander Schlager kapujának oldallécét. Ez ugyan nem ért gólt, de akkor már kettővel vezetett Románia. Az 51. percben a 34. születésnapját ünneplő Dragoș Grigore hozta ismét előnybe a „trikolórokat”: Alexandru Maxim bal oldali szabadrúgása után a labda a Ludogorec középhátvédje elé került, akinek az ötösön belül arra is volt ideje, hogy a jobbról a bal lábára helyezze át a labdát, amit óriási erővel belőtt a kapuba (1–2).

A két gólos előnyt Maxim állította be, aki parádés góllal állította be a 3–1-es eredményt: Stefan Posch óriásit hibázott, hiszen messziről gyengén gurított a kapujából kimozduló Schlager felé, a labdára lecsapó Maxim pedig 17 méterről mesterien ívelt a hálóőr és a védő lába felett, a laszti pedig a felső léc alatt éppen befért a kapuba.

Iancu kapufája után a már csak kisebb helyzeteket lehetett a románoknak feljegyezni, viszont az osztrákok mindent megpróbáltak, hogy legalább pontot mentsenek. Azonban csak egy gólt sikerült faragni a hátrányból: a 82. percben Baumgartner bal oldali beadása után a csereként beállt Karim Onisiwo zavartalanul fejelhetett Tătărușanu kapujába (2–3). Ezt követően azonban meddő próbálkozásai voltak Franco Foda szövetségi kapitány legényeinek, így Románia nem várt győzelemmel zárta az NL első két meccsnapját, és ezzel az 1-es csoport élére állt.

Rădoi tehát két meccsből négy ponttal debütált a felnőtt válogatott kispadján, és két meccsen, két különböző offenzív felállás (4-1-3-2 az északírek ellen, 4-3-3 az osztrákok ellen) is nyerőnek bizonyult. Ráadásul merészen nyúlt hozzá a csapatfelállításhoz is, ami reményt adhat a trikolóroknak a közelgő, Izland elleni Eb-pótselejtezőhöz. Reykjavikban október 8-án játszik Románia válogatottja, majd három nappal később Oslóban lesz „jelenése” a csapatnak, ahol az NL harmadik fordulójában Norvégia lesz az ellenfél. A skandinávok egyébként 5–1-es győzelmet mértek hátfő este csoportellenfelükre, Észak-Írország válogatottjára.

NEMZETEK LIGÁJA, B-LIGA, 2. FORDULÓ

1-es csoport: Észak-Írország – Norvégia 1–5 (1–3)

G.: Paddy McNair 7., illetve Mohamed Elyounoussi 3., Erling Braut Haaland 8., 59., Alexander Sørloth 20., 48.

1-es csoport: Ausztria – Románia 2–3 (1–1)

G.: Christoph Baumgartner 18., Karim Onisiwo 82., illetve Denis Alibec 3., Dragoș Grigore 51., Alexandru Maxim 71.

Történelmi siker: így még nem kaptak ki az angolok

A magyar labdarúgó-válogatott kedden 4–0-ra nyert Anglia vendégeként a Nemzetek Ligája A-osztályának negyedik fordulójában, így 69 év után diadalmaskodott újra a szigetországban, sikerével pedig a 3. csoport élére ugrott.

A németekkel ikszeltek a magyarok, finneket vertek a románok

A magyar labdarúgó-válogatott 1–1-es döntetlent játszott szombaton a német csapattal a Nemzetek Ligája A-osztályának harmadik fordulójában, a Puskás Arénában, ezzel megőrizte csoportjában a második helyet.

Megszorongatták címvédőt

Hollandia 31–30-as győzelmet aratott Románia felett a női kézilabda-világbajnokság középdöntőjében.