Győzelemmel köszönt be a Kolozsvári CFR

2020.10.23 - 10:52

Megnyerte első mérkőzését a Kolozsvári CFR labdarúgócsapata az Európa Liga csoportkörében, miután 2–0-ra verte csütörtök este a bolgár rekordbajnok vendéglátóját, a CSZKA Szófiát.
A 31-szeres szófiai bajnok első perctől kezdve rávetette magát a kolozsvári ellenfelére, és az első tíz percben Cristian Bălgrădeannak háromszor is nagyot kellett védenie azért, hogy megmaradjon a 0–0-s állás az eredményjelzőn. Lassan alábbhagyott a hazaiak lendülete, és kiegyenlítődött a játék, habár a kolozsváriak még mindig nem jelentettek különösebb veszélyt Gustavo Busatto kapujára. Adrian Păun volt a CFR legveszélyesebb játékosa, viszont lövésébe egyszer a védők  értek bele, máskor pedig erőtlenek voltak.
Fordulás után viszont nagyot változott a játék képe: a kolozsváriak magukhoz ragadták a kezdeményezést, jobban zártak védelemben, és az ellenfél kapuját is nyomás alá helyezték. Hamar meg is tört a CSZKA védelme: az 53. percben Ciprian Deac ívelt a kapu elé, a két védő mögött magasba emelkedő Mario Rondón pedig védhetetlenül fejelte a labdát a kapuba (0–1). Szétesett a bolgárok játéka, egyre idegesebbek voltak, és egyre többet hibáztak. Így történhetett meg, hogy a félidő derekán Amos Youga lerántotta a saját büntetőterületén belül Gabriel Debeljuhot, amiért a török játékvezető, Halil Umut Meler azonnal 11-est ítélt. A Dinamo Zagreb elleni Bajnokok Ligája-selejtezőn két 11-est is hibázó Deac állt most is a labdához, de most nem hibázott, és a gólja el is döntötte a meccset (0–2).
A CSZKA úgy zárta a második félidőt, hogy Bălgrădeannak semmi munkája nem akadt, hiszen Stamen Belcev vezetőedző legénységének egyetlen, a kaput eltaláló lövése sem volt a második negyvenöt perc alatt.
A két gólos győzelem pedig az első helyre tette az A-csoportban a CFR-t, ugyanis a csoport másik győztese, az AS Roma 2–1-re verte svájci vendéglátóját, a Young Boys csapatát.
A következő héten a berni csapat látogat Kolozsvárra, míg a rómaiak az Olimpiai Stadionban fogadják a CSZKÁ-t.

EURÓPA LIGA, 1. FORDULÓ
A-csoport
CSZKA Szófia – Kolozsvári CFR 0–2 (0–0)

G.: M. Rondón 53., Deac 74. (11-esből)
BSC Young Boys – AS Roma 1–2 (1–0)
G.: Nsame 14. (11-esből), illetve Bruno Peres 69., Kumbulla 74.

B-csoport
Dundalk FC – Molde FK 1–2 (1–0)
Rapid Wien – Arsenal FC 1–2 (0–0)

C-csoport
Bayer 04 Leverkusen – OGC Nice 6–2 (2–1)
Hapoel Beer-Sheva FC – SK Slavia Praha 3–1 (1–0)

D-csoport
Standard de Liège – Rangers FC 0–2 (0–1)
KKS Lech Poznań – SL Benfica 2–4 (1–2)

E-csoport
PSV Eindhoven – Granada CF 1–2 (1–0)
PAOK – Omonoia FC 1–1 (0–1)

F-csoport
SSC Napoli – AZ Alkmaar 0–1 (0–0)
HNK Rijeka – Real Sociedad de Fútbol 0–1 (0–0)

G-csoport
SC Braga – AEK Athens FC 3–0 (1–0)
Leicester City FC – FC Zorya Luhansk 3–0 (2–0)

H-csoport
Sparta Praha – LOSC Lille 1–4 (0–1)
Celtic FC – AC Milan 1–3 (0–2)

I-csoport
Maccabi Tel-Aviv FC – Qarabağ FK 1–0 (1–0)
Villarreal CF – Sivasspor 5–3 (2–2)

J-csoport
Tottenham Hotspur – LASK 3–0 (2–0)
PFC Ludogorec – Royal Antwerp FC 1–2 (0–0)

K-csoport
Wolfsberger AC – PFC CSZKA Moszkva 1–1 (1–1)
GNK Dinamo Zagreb – Feyenoord 0–0

L-csoport
FC Slovan Liberec – KAA Gent 1–0 (1–0)
TSG 1899 Hoffenheim – FK Crvena zvezda 2–0 (0–0)

Ír ellenfélen keresztül vezet az út a csoportkörbe

A Ferencváros labdarúgócsapata egyértelmű esélyesként várja a Shamrock Rovers elleni párharcot az Európa Liga selejtezőjének utolsó fordulójában.

Továbbjutást ért a sovány 1–1 Andorrában

A hazai 3–0-s győzelem után vakációzni utazott Andorrába a román bajnok Kolozsvári CFR labdarúgócsapata.