Szatmárnémeti

Fogyatékkal élőket alkalmaznak

2020.10.22 - 14:48

Országszerte tizenhárom városban — Szatmárnémeti, Brăila, Brassó, Buzău, Kolozsvár, Déva, Nagyvárad, Piteşti, Ploieşti, Târgovişte, Târgu Jiu, Marosvásárhely és Temesvár — kínál munkalehetőséget az áruház, az alkalmazottak dolga pedig a következő lenne: a polcok feltöltése a reggeli órákban, az árucikkek elrendezése a polcokon, a felpróbált ruhaneműk összegyűjtése és visszahelyezése a polcokra. Lehetőség van 4, 6 vagy akár 8 órás munkaidőre is.

„A sokszínűség és az esélyegyenlőség két fontos szempont, amely a vállalat DNS-ében szerepel, mivel úgy gondoljuk, hogy minden egyén, etnikai hovatartozásra, nemre, fogyatékosságra való tekintet nélkül, egyediségével hozzájárulhat ahhoz, hogy a sport mindenki számára elérhető legyen. Számunkra a fogyatékossággal élők valójában olyan képességekkel rendelkező emberek, akik beilleszkedhetnek a csapatunkba, előreláthatólag karriert építhetnek, és kamatoztathatják az összes képességüket” — írja felhívásában az áruház.

A Langdon Down Egyesület arra kér minden Down-szindrómás személyt és hozzátartozóikat, hogy gondolkodjanak el a lehetőségen, amennyiben pedig felkeltette érdeklődésüket a lehetőség, keressék meg az egyesületet az [email protected] e-mail-címen, az egyéb fogyatékossággal rendelkező, dolgozni kívánó lakosok pedig az [email protected] e-mail-címen jelentkezhetnek.
 

Ajánljuk még a témában:

Belföld

Jelenleg 861.000 fogyatékkal élő személyt tartanak nyilván Romániában

Romániában jelenleg 861.000 fogyatékkal élő személyt tartanak nyilván, akiknek mindössze 2 százaléka részesül állami gondozásban - derül ki a fogyatékkal élőkért felelős szakhatóság (ANDPDCA) pénteken közölt adataiból.
Nagykároly

A fogyatékkal élők kulturális szerepvállalásáért dolgoznak

A nagykárolyi önkormányzat támogatásával a fogyatékkal élők is felfedezhették a város kulturális látnivalóit, közben az is kiderült, hogy a programokon való részvételüknek milyen akadálya van.
Nagykároly

Kulturális élet a fogyatékkal élők szemével

A Szatmár Megyei Tanács társfinanszírozásával valósul meg a „Kultúra a fogyatékkal élők szemével” projekt, mely három szakaszból tevődött össze. A projekt első részében, egy interaktív, augusztus 12–15. között megrendezett egyeztetés keretében a fogyatékkal élők különböző tanfolyamokon vehettek részt.