Nagykároly

Kulturális élet a fogyatékkal élők szemével

Fontos a helyes kommunikáció, és az is, hogy mindenki teljes életet éljen — többek között erről is szól az egyesület által szervezett tábor / Fotó: SZFÚ
2021.08.20 - 18:00

A tanfolyamokkal az volt az elsődleges cél, hogy a kommunikációt, a személyiségfejlesztést minél magasabb szintre emeljék, nyilatkozta Veres Robert, a projektet koordináló nagykárolyi Werdnig Hoffman Egyesület vezetője.

„Három napon keresztül olyan gyakorlatokon vehettek részt a fogyatékkal élők, melyek a kommunikációs készségek fejlesztése mellett a személyiségfejlesztésre és a kulturális identitás megőrzésére és népszerűsítésére fókuszáltak. Ennek a projektnek a fő célja, hogy a fogyatékkal élőket arra ösztönözze, hogy jobban vegyék ki a részüket a különféle kulturális programok szervezéséből, illetve felhívják a közösség egészséges tagjainak a figyelmét annak fontosságára, hogy a fogyatékossággal élő személyeket is szükséges bevonni a kulturális élet körforgásába. A projekt kedvezményezettje 50 fogyatékkal élő személy, akik az egyesületünk tagjai, valamint önkéntesei. Az interaktív műhelygyakorlatokkal eltöltött három napra három tanfolyamot szerveztünk. Volt egy tanfolyam mely A kulturális identitás megőrzése és népszerűsítése a fogyatékkal élők körében elnevezést kapta, amely révén a résztvevők megismerkedtek Szatmár megye kultúrájával, és elsajátították az önálló élethez szükséges készségeket annak érdekében, hogy aktívan részt vehessenek a kulturális életben. A tanfolyamot a Szatmár megye általános kultúrája és öröksége című vetélkedő követte, amely felmérte az erre a területre vonatkozó ismeretek szintjét. A többi kurzus során a kommunikációs tanfolyam volt még nagyon népszerű, mely segített a jelenlévőknek megérteni, hogyan kell egy hatásos üzenetet eljuttatni a kulturális közösség tagjainak. A Személyes és szakmai fejlődés elnevezésű tanfolyamot a kulturális életbe történő integráció javítása érdekében szerveztük. A tanfolyam három napja alatt igyekeztünk a mozgásnak és az aktív kikapcsolódásnak is időt szentelni. A szatmárnémeti Caiac SMile támogatásával a csoport minden tagja lehetőséget kapott kajakozásra a sárközújlaki tavon. A fogyatékkal élőknek lehetőségük volt arra, hogy e tevékenység révén olyan készségeket vegyenek igénybe vagy fedezzenek fel magukban, amelyek szükségesek ahhoz, hogy akár a megye kulturális életéből is aktívan kivegyék a részüket, valamint segítsenek a kulturális örökség minél alaposabb megismertetésében. Az olyan készségek, mint a kockázatok felmérésének képessége, a döntéshozatal, a komfortzónából való kilépés, lefedik azokat a készségeket, amelyek a kultúrát támogató életmód megszerzéséhez szükségesek. Az ehhez kapcsolódó műhelymunka a napokban tovább folytatódik. Nagyon köszönjük mindenkinek, aki hozzájárult ennek a projektnek a megvalósításához, külön kiemelném a Szatmár Megyei Tanácsot, mely nagyban segítette a programunk megszervezését” — mondta Veres Robert.

SZFÚ

Ajánljuk még a témában:

Nagykároly

Kelemen Hunor Nagykárolyban: Kiszámíthatóságra, biztonságra vágynak a gazdák

Nagykárolyi gazdafórumon vett részt Kelemen Hunor az RMDSZ államelnökjelöltje: „Amiket a mezőgazdasággal kapcsolatban javasolunk, azt mind mezőgazdasághoz értők, szakpolitikusok állították össze.”
Nagykároly

Star Select: az idei lesz a tizenegyedik tehetségkutató

Nagykárolyban 2024-ben is keresik az év hangját.
Nagykároly

IV. Észak-nyugati Business Fórum

Üzletember találkozó és gazdasági fórum lesz pénteken Nagykárolyban.