Belföld

Florin Cîţu: nem kapnak több pénzt azok a minisztériumok, amelyek nem terveznek reformokat

2021.08.11 - 03:35

Florin Cîţu a koalíció vezetőinek találkozója után elmondta, a minisztériumoknak a soron következő költségvetés-kiigazításig ismertetniük kell az általa kért reformterveket. "Ha nem állnak elő a reformokkal, nem kapnak több pénzt" - tette hozzá.

Rámutatott, a miniszterek felelőssége megtalálni a megfelelő megoldásokat a kormányprogramba foglaltak megvalósítására, és ha az eddigi megoldások nem bizonyultak jóknak, újakat kell találniuk.

Az USR-PLUS társelnökének, Dacian Cioloşnak azzal a kijelentésével kapcsolatban, miszerint a teljes kormány munkáját ki kellene értékelni, beleértve a miniszterelnököt is, Cîţu azt mondta, az emberek folyamatosan értékelnek mindenkit.

Megkérdezték tőle az újságírók, lemond-e a miniszterelnöki tisztségről, ha nem nyeri el a Nemzeti Liberális Párt elnöki tisztségét. "A válaszom ugyanaz. Én most a PNL elnöki tisztségéért versenyzem" - válaszolt.

A kormányfő azt is elmondta, hogy a keddi koalíciós ülésen nem tárgyaltak az igazságügyben elkövetett eseteleges törvénytelenségeket vizsgáló ügyészi részleg felszámolásáról. AGERPRES

Ajánljuk még a témában:

Szatmár megye

Pataki: Az elmúlt tíz év legnehezebben összeálló költségvetése a mostani

A tavalyinál vékonyabb költségvetés több mint felét, 238,5 millió lejt fejlesztésekre és beruházásokra fordítják, jelentős összegeket kap az egészségügy és az úthálózat, de a kultúra sincs feledve.
Nagykároly

Elfogadták Nagykároly 2026-os költségvetését

Nagykároly Helyi Tanácsa elfogadta a város 158,5 millió lejes 2026-os költségvetését. Az összeg több mint felét fejlesztésekre és beruházásokra fordítják.
Szatmárnémeti

Nehéz helyzetben kiegyensúlyozott költségvetés

A polgármesteri hivatali szakapparátusa elkészítette, a szatmárnémeti tanács elfogadta a város 2026-os költségvetését.