Fehérvári csoda, CFR-továbbjutás, FCSB-összeomlás

2020.09.25 - 10:29

A szebb időket is megélt francia alakulat a „nagy visszatérésre” készült, ugyanis az 1956-ban és 1959-ben BEK-döntős Reims 1963 óta nem szerepelt nemzetközi kupasorozatban. Azonban a találkozó első háromnegyed órájában a házigazda Fehérvár volt a kezdeményezőbb, viszont hiányzott a gól. Fordult a kocka a második félidőben, Nego Loic lábában volt a vezető gól, de elrontotta a ziccerét. Később visszaesett az iram, kiegyenlítetté vált a játék, érezhető volt, hogy egy találat eldöntheti a meccset. Mivel a rendes játékidőben nem zördült meg egyik háló sem, jöhetett a kétszer 15 perces hosszabbítás.
Enyhe fölényben játszott a Reims, de gól ezúttal sem születet. Öt perccel a vége előtt megfogyatkozott a vendégcsapat, mivel Thomas Foket kapta meg második sárga lapját, így kiállította a szlovén játékvezető, de a Fehérvár emberelőnyben inkább a védekezéssel törődött, nem volt már elég ereje a támadásokhoz.
Következtek a 11-esek, Kovácsik Ádám (képünkön) pedig kivédte a franciák első két lövését, míg csapattársai egyszer sem hibáztak, így a Fehérvár jutott tovább.
A selejtező utolsó körében a belga Standard Liége vendége lesz jövő csütörtökön a Fehérvár, újabb továbbjutás esetén pedig először fordulna elő, hogy két magyar együttes is főtáblán szerepelne valamelyik nemzetközi klubsorozatban, mivel a Ferencváros a Bajnokok Ligájában vagy az EL-ben már mindenképpen csoportkörös lesz.
A román klubcsapatok közül viszont már csak a bajnoki címvédő Kolozsvári CFR maradt versenyben, mivel a Román Kupa-győztes FCSB „elvérzett” a harmadik forduló mérkőzésén.
A kolozsváriak Svédországban Djurgården vendégei voltak, ahol végül érvényesült a papírforma: a CFR nyert és továbbjutott. A favoritnak számító Gépész-utcai alakulat volt a kezdeményezőbb a stockholmi találkozón, az ellenfél támadásait pedig igyekezett már a középpályán rombolni. Dan Petrescu edző legénysége ugyanakkor szabdalta a játékot azzal, hiszen minden alkalommal, amikor az ellenfél megérintette játék közben a CFR-játékost, az azonnal „padlót fogott”, a lengyel játékvezető pedig faultot fújt. Az 55. percben pedig jött a megérdemelt gól: egy bal oldali szabadrúgás után Paulo Vinícius fejelte a labdát a kapuba (0–1), és ezzel el is dőlt a mérkőzés. Igaz, a 76. percben Rondón kapáslövése a felső lécen csattant, de túloldalt Bălgrădean kapuja szinte egyáltalán nem forgott kockán.
A CFR a playoffban odahaza játszik, és a finn KuPS Kuopio lesz az ellenfele a dr. Constantin Rădulescu Stadionban.
A FCSB Giurgiuba fogadta a Slovan Liberec csapatát, amely nagy reményekkel utazott most Romániába, hiszen tudta, a bukaresti csapat óriási keretgondokkal küzd. Mint arról beszámoltunk, a játékoskeret legnagyobb része és szakmai stáb is hatósági karanténvan a koronavírus-fertősések miatt. Mihai Pintilii sportigazgató vette át az edzői teendőket, és az állva maradt játékosokból próbálta kihozni a legjobbat a csütörtöki meccsen. Ráadásul a 20. percben emberhátrányba maradt a FCSB, mivel az azeri játékvezető vasszigorral kiállította Ştefan Canát.
Egy órán keresztül tartotta magát a FCSB, de az igazi hős az újonc kapus, a Dianmotól elhozott Cătălin Straton volt, aki óriási bravúrokat bemutatva védte a 0–0-s eredményt. A 64. percben viszont már a hálóőr is tehetetlen volt, amikor egy bal oldali szöglet után Yusuf Helal védhetetlenül fejelte a labdát a kapuba (0–1). A hajrában Michael Rabusic adta meg a kegyelemdöfést, aki lemásolta csapattársa gólját, és beállította a 0–2-es végeredményt.

EURÓPA LIGA, SELEJTEZŐ, 3. FORDULÓ
MOL Fehérvár – Stade de Reims 0–0 – 11-esekkel: 4–1
Kiállítva: Foket 115. (Reims)
Djurgården FK – Kolozsvári CFR 0–1 (0–0)
G.: Paulo Vinícius 55.
FCSB – Slovan Liberec 0–2 (0–0)
G.: Yusuf Helal 64., Michael Rabusic 82.

Ír ellenfélen keresztül vezet az út a csoportkörbe

A Ferencváros labdarúgócsapata egyértelmű esélyesként várja a Shamrock Rovers elleni párharcot az Európa Liga selejtezőjének utolsó fordulójában.

Másodhegedűs Dunaszerdahelyen a FCSB

Miután az előző körben a georgiai Saburtaloval kínlódott a FCSB labdarúgócsapata, az Európa Konferencia Liga-selejtező körében nem sok eséllyel lép pályára szerdán Nicolae Dică edző legénysége Dunaszerdahelyen.