Belföld

F. Cîţu: Fontos lépés a helyzet rendezése felé, hogy az USR PLUS miniszterei részt vettek a kormányülésen

2021.04.15 - 14:15

Florin Cîţu közölte: köszönetet mondott kollégáinak, hogy 'volt erejük túllépni' tegnapi döntésükön, és belátták, hogy 'sokkal fontosabb' Románia gondjainak megoldása.

'Románia nehéz perióduson megy át, és fontos, hogy valamennyien itt legyünk a románok érdekében' - hangsúlyozta Cîţu.

Amikor arról kérdezték, miként válaszol azoknak, akik nehezményezik, hogy a koalíciós partnerek előzetes értesítése nélkül menesztette Vlad Voiculescu egészségügyi minisztert, azt mondta, hogy 'meglepte' ez a hozzáállás, mert a kormányzó pártok vezetői megegyeztek abban, hogy nem kérdőjelezik meg és nem vonják kétségbe a miniszterelnök alkotmányos hatáskörét.

AGERPRES

Ajánljuk még a témában:

Belföld

Turos Lóránd: Néhány napon belül véget érhet a kormányválság

Az RMDSZ ügyvezető elnöksége támogatja Siegfried Mureșan miniszterelnök-jelöltségét.
Belföld

Nem áll be Veştea mögé az RMDSZ

Olyan szavazatokra is szükség lenne a kormányalakításhoz, amelyekkel nem akar egy lapra kerülni a Szövetség.
Belföld

Adrian Veștea az új kijelölt miniszterelnök

Ő a PNL első alelnöke, de nem a párt javasolta. A Brassó Megyei Tanács elnöke és volt már fejlesztési miniszter.