Európa Konferencia Ligába megy a 10 éves Sepsi OSK

2021.05.31 - 16:20

Habár a Liga 1 felsőházában elfoglalt negyedik helyezés is feljogosította volna a csapatot a nemzetközi szereplésre, a profiliga (LPF) és a román szövetég (FRF) korábbi döntése értelmében egy ráadás selejtezőt rendeztek a kiadó hely kiosztására.
Előbb az alsóház két legjobb, európai licencszel rendelkező csapata mérkőzött egymás ellen, majd a győztes a felsőház azon együttesével játszott egy ráadást, amely az utolsó EKL-pozíciót foglalta el a táblázatban. Így került egymással szemben vasárnap este a Sepsi OSK, illetve az alsóházból reményekkel érkező FC Viitorul.
A kevés gólhelyzetet hozó találkozó egyetlen találatát a Sepsi jegyezte, igaz, ehhez kis szerencse is kellett: a 42. percben egy beadást követően Marquinhos Pedroso menteni próbált, viszont laszti rápattant az érkező Adnan Aganovic lábára, onnan pedig a kapuba landolt az irányváltó játékszer (1–0).
Rögtön, fordulás után egyenlíthetett volna a konstancai ellenfél, viszont Andrei Artean lövése a kapufán csattant.
Maradt az 1–0-s háromszéki siker, így Leontin Grozav edző alakulata teljesen megérdemelten kvalifikálta magát az EKL-be.
Így kialakult a Liga 1-es európai mezőny: a Kolozsvári CFR a Bajnokok Ligája-selejtező második fordulójában kezd, az ezüstérmes FCSB, a Román Kupa-győztes és bajnoki bronzérmes Universitatea Craiova, illetve a negyedik helyezett Sepsi OSK az EKL-selejtező második fordulójában csatlakozik majd a küzdelmekhez.

SELEJTEZŐ AZ UTOLSÓ EKL-HELYÉRT

Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK – FC Viitorul 1–0 (1–0)
Gólszerző: Adnan Aganovic 42.

Pesek Attila

Fotó: facebook.com/osksepsi

Európa Konferencia Liga: búcsúzhat a FCSB és a Puskás

Nem kizárt, hogy történelme legrövidebb európai szereplése lesz az idei a FCSB labdarúgócsapatának, hiszen nem megtörténhet, hogy az első párharc után máris búcsúzik a harmadik számú kontinentális sorozattól, az Európa Konferencia Ligától.

Megkezdődött a SuperLiga

A román labdarúgó élvonalbeli bajnokság 105. kiírásának az első fordulójában minden mérkőzésen született legalább egy gól.

Debütál a VAR a Szuperligában

Rövid vakáció után ma megkezdődik a román labdarúgó élvonalbeli bajnokság, amely ettől az idénytől kezdődően Szuperliga nevet visel.