Európa Konferencia Liga: búcsúzhat a FCSB és a Puskás

2022.07.27 - 13:39

A nationalista és xenofob megnyilvánuásairól híres Gigi Becali által fenntartott bukaresti kirakatcsapatnak óriási blama lesz a kiesés, hiszen egy, a románnál gyengébb bajnokságból érkező csapat búcsúztathatja: a georgiai Saburtalo a múlt heti első meccsen 1–0-ra nyert. Ráadásul a FCSB-nál áll a bál: a jelenlegi évadban még nem tudott mérkőzést nyerni, két bajnoki és az eddigi egyetlen EKL-találkozón egyetlen pontot, és egyetlen – büntetőből lőtt – gólt ért el. Így nem csoda, hogy az edző, Toni Petrea „elmenekült” a Becali által irányított csapattól. Helyét Nicolae Dică vette át.
Románia egyébként a legfrissebb európai koefficines-ragsorban a 25., Georgia pedig a 47.
Rosszabb helyzetben van a Puskás Akadámia, viszont a felcsútiaknak nincs okuk a szégyenkezésre, hiszen az első EKL-találkozójukon portugál csapattól szenvedtek el 3–0-s vereséget. A visszavágón után vélhetően érvényesül a papírforma, és a Vitória Guimaraes jut majd a selejtező harmadik fordulójába.
A többi romániai és magyarországi klubcsapat viszont reménykedve várhatja a csütörtöki visszavágót. Sőt, a Kisvárda első nemzetközi meccsén, Kazahsztánban 1–0-ra nyerni tudott, így a hazai közönség előtt vívhaja ki a továbbjutást.
A MOL Fehérvár a szatmárnémeti Rus Adrián góljával fordított, majd 4–1-re verte a vendég Gabalát, így esélyesként utazott Azerbajdzsánba.
A Román Kupa-győztes Sepsi OSK is bízhat a tovább európai szereplésben, hiszen az első találkozón, meggyőző játékkal 3–1-re verte idehaza a szlovén Olimpija Ljubljanát.
Az Universitatea Craiova az albániai 1–1 után hazai pályán harcolhatja ki a továbbjutást a Vllaznia ellenében.

EURÓPA KONFERENCIA-LIGA, SELEJTEZŐ
2. forduló, visszavágó

19.00: Gabala SC (azeri) – MOL Fehérvár FC
Az első mérkőzésen: 1–4
Közvetíti: Duna World

19.00: Kisvarda Master Good – FC Kairat Almaty (kazah)
Az első mérkőzésen: 1-0
Közvetíti: M4 Sport

20.00: Olimpija Ljubljana (szlovén) – Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK
Az első mérkőzésen: 1–3
Közvetíti: TVR 1

20.30: Fotbal Club FCSB SA – FC Saburtalo (georgiai)
Az első mérkőzésen: 0–1
Közvetíti: Pro Arena

20.30: Universitatea Craiova – KF Vllaznia (albán)
Az első mérkőzésen: 1–1
Közvetíti: Digi Sport 1, Prima Sport 1

22.00: Puskás Akadémia FC – Vitória SC (portugál)
Az első mérkőzésen: 0–3

Kőkemény küzdelmek várhatók az EKL-főtábla kapujában

A MOL Fehérvár és a Kolozsvári CFR idegenben, az Universitatea Craiova és a FCSB pedig hazai pályán játszik ma este a labdarúgó Európa Konferencia Liga playoff-körének első mérkőzésén. A harmadik számú kontinentálsi sorozat főtáblájárára való feljutás a tét.

Otthon játszik a Sepsi és a Fehérvár

A labdarúgó Európa Konferencia Liga selejtezőjének harmadik fordulójában csütörtökön három romániai és két magyarországi klubcsapat érdekelt.

Másodhegedűs Dunaszerdahelyen a FCSB

Miután az előző körben a georgiai Saburtaloval kínlódott a FCSB labdarúgócsapata, az Európa Konferencia Liga-selejtező körében nem sok eséllyel lép pályára szerdán Nicolae Dică edző legénysége Dunaszerdahelyen.