Előnnyel várják a visszavágót a Fradi és a CFR

2021.07.12 - 11:13

Magyarország és Románia aranyérmese is előnnyel várja a visszavágót. A Fradi hullámzó teljesítményt nyújtott a múlt héten odahaza az idénybeli első tétmérkőzésén, de behúzta 3–0-lal az FC Prishtina elleni meccset. Peter Stöger edző tanítványai viszont nem dőlhetnek hátra, hiszen fel kell vegyék a tétmeccsek ritmusát. Továbbjutás esetén a Zalgiris – Linfield párharc győztese lesz az ellenfél a második fordulóban. Ezen a meccsen a litvánok 3–1-re nyertek odahaza, kedden Észak-Írországban rendezik a visszavágót.
A CFR is győzelemmel kezdett, de Marius Șumudică edző tanítványai lendületes játékkal nyertek 3–1-re az FK Borac Banja Luka ellen. A bosnyákok helyzetét egyébként nehezíti, hogy nem számít előnynek a Kolozsváron szerzett gól, az európai szövetség ugyanis ettől az idénytől új szabályt alkalmaz. A jelen állás szerint, ha 2–0-ra nyernek a bosnyákon, akkor az még önmagában nem jelent majd továbbjutást, hanem hosszabbítás, illetve 11-es párbaj után dőlhet el a végső győztes csapat neve.
A CFR-nek egyébként a keddi lesz a harmadik szezonbeli tétmeccse, ugyanis a bosnyákok elleni találkozó után lejátszották a román Szuperkupa-döntőt, amit 11-es rúgások után vesztettek el az Universitatea Craiovával szemben. A kincses városban bíznak abban, hogy ez a kudarc nem hat ki a csapat teljesítményére, és simán tovább lépnek majd a BL-ben. A következő körben a Fola Esch vagy a Lincoln Red Imps lehet az ellnfél. A luxemburgi első meccsen 2–2 volt a végeredmény, a gibraltári visszavágót kedden játsszák.

Az első mérkőzésen: 1–3
Közvetíti: Digi Sport, Telekom Sport, Look Sport.

Határtalanul: Megint lesz Fradi – Oli öregfiúk meccs

Sportcsemegével készülnek a Partiumi Magyar Napok (PMN) szervezői, lesz nagypályás, kilencven perces Ferencváros TC – Olimpia Satu Mare öregfiúk mérkőzés Szatmárnémetiben.