Elődöntőben a vetési ifik

2022.06.11 - 20:47

Már az első félidőben eldőlt: a megye egyetlen veretlen ifjúsági korosztályos csapata, a Vetési Viitorul kettős győzelemmel jut be a 19 éven aluliak országos bajnokságának az elődöntőjébe.
A megyei bajnok oda-visszavágón vert az első selejtezőkörben az Élesdi Crișul csapatát. A bihari településen 3–0-ra nyertek Cristian Popa és Cosmin Anton edzők legényei. A szatmári visszavágón viszont már az első félidőben beállították a 4–1-es eredményt, így 7–1-es összesítéssel jutott tovább a Szamos-parti falu csapata.
A vetési „farkasok” két gólfelelőse, Raul Matioc és Denis Lazăr már az első negyed órában betalált. A 25. percben, egy szöglet után Rareș Mureșan módosította 3–0-ra a meccs állását, öt perccel később pedig Patrik Tamás tizenegyesből talált be (4–0). A szünet előtt a vendégek is betaláltak, viszont ez már nem sokat számított. A 4–1-es állás még változhatott volna a második félidőben, de Horvát Kevin 11-est hagyott ki, így maradt a három gólos különbség.
Ezzel a Vetési Viitorul tovább viszi a korábbi bajnok, a Nagykárolyi VSK Victoria hagyományát, akik az elmúlt öt évben négyszer játszottak elődöntőt. Most a vetésieken a sor, hogy a legjobbak mezőnyében szerepeljen. Sok idő nincs a pihenőre, szerdán ugyanis kezdődik Gyulafehérváron az elődöntő torna. Popa és Anton legényei június 16-án kezdenek majd a Tordai Arieșul ellen, másnap pedig a házigazda Unirea 1924 lesz az ellenfél. Szombaton a Visói Bradul ellen mérkőznek, a záró napon, június 19-én pedig a Lippói Șoimii elleni meccsel zárják a tornát.
Négy csoportban zajlik az elődöntő, a legjobbak pedig bejutnak a döntőbe, ahol a megyei bajnokok országos bajnoki aranyérme lesz a tét.

JUNIOR A1, ORSZÁGOS SELEJTEZŐ

Vetési Viitorul – Élesdi Crișul 4–1 (4–1)

Továbbjutott: a Vetési Viitorul 7–1-es összesítéssel, kettős győzelemmel.

Vetési Viitorul: Rareș Oșan – Raul Matioc, Raul Apai, Paul Micle, Rareș Mureșan, Luca Crainic, Pop Nándor, Maris Duca, Tamás Patrik, Horvát Kevin, Denis Lazăr. Cserék: Șerban Palage, Daniele Bodan, Darius Ștef, Alex Furcic, Schwarzkopf Ármin, Falviu Bob, Ionuț Tite, Alexandru Orbulescu. Edzők: Cristian Popa, Cosmin Anton.

JUNIOR A1, ORSZÁGOS ELŐDÖNTŐ

A Vetési Viitorul programja

Június 16., 18.00: Vetési Viitorul – Tordai Sticla Arieşul
Június 17., 16.00: AFC Unirea 1924 – Vetési Viitorul
Június 18., 16.00: Vetési Viitorul – Visói ACS Bradul
Június 19., 18.00: Lippói CS Șoimii – Vetési Viitorul

Minden mérkőzést a gyulafehérvári Cetate Stadionban rendeznek.

Kemény fizikai edzés után jó meccs a vetésiek ellen

Nem kíméli legénységét Marius Botan vezetőedző, és két nap kemény fizikai edzés után szerdán felkészülési mérkőzésen küldte pályára tanítványait, amit a Nagykárolyi VSK Victoria meg is nyert 3–2-re a Vetési Viitorul ellen.

Az önkormányzat jutalmazta a történelmi sikert

Példaértékű, ami Vetésben zajlik, és amit a helyi labdarúgócsapat ifijei értek el – hangsúlyozta Szilágyi István, a Szatmár Megyei Labdarúgó Egyesület elnöke, aki a helyi önkormányzat mellett gratulált a sikerhez és jutalmazta a Viitorul bajnokcsapatát.

Országos bajnokok a vetési srácok

Történelmi sikert jegyzett a Vetési Viitorul labdarúgócsapata, ugyanis bebizonyosodott, idén nincs jobb náluk az országban a 19 éven aluli megyei együttesek kategóriájában: bajnokok lettek.