Belföld

Elfogadta a képviselőház a Nordis-törvényt

2025.11.12 - 14:36
Döntő házként elfogadta szerdán a képviselőház az úgynevezett Nordis-törvényt, amely egyebek mellett felső határt szab a lakásvásárláskor fizetett előlegnek.

Az építkezésekről szóló 1995/10-es törvényt kiegészítő tervezet szerint ingatlanvásárlás esetén az adásvételi előszerződést legfeljebb két napon belül kötelező lesz bejegyezni a telekkönyvbe. Így elkerülhető, hogy az ingatlanfejlesztő ugyanazt a lakást több személynek is odaígérje – hívta fel a figyelmet közleményében az RMDSZ.

A tervezet a leendő lakás teljes árának 5 százalékában szabja meg az ingatlan lefoglalásakor fizetett előleg felső határát. Az épület szerkezeti részére 25 százalék lehet az előleg, ezt követően pedig további 20 százalék fizethető a vezetékekre és berendezésekre (víz- és csatornahálózat, villany- és fűtési rendszer). 'Az előlegeket az ingatlanfejlesztő kizárólag egy külön erre a célra létrehozott bankszámlára kaphatja, és csak az adott ingatlanprojekt finanszírozására használhatja fel' – áll az RMDSZ sajtóirodájának tájékoztatásában.

A törvénytervezet a Hivatalos Közlönyben való megjelenését követően lép érvénybe. 

Hírszerkesztő

Ajánljuk még a témában:

Belföld

Turos Lóránd: Néhány napon belül véget érhet a kormányválság

Az RMDSZ ügyvezető elnöksége támogatja Siegfried Mureșan miniszterelnök-jelöltségét.
Belföld

Nem áll be Veştea mögé az RMDSZ

Olyan szavazatokra is szükség lenne a kormányalakításhoz, amelyekkel nem akar egy lapra kerülni a Szövetség.
Belföld

Veştea nem hátrál, a PNL-s ultimátum sem riasztotta vissza

Nem adja vissza a kormányalakítási megbízást - a liberálisok (pártilag) nem támogatják, a PSD az RMDSZ döntésére vár.