A rutinos páros 2018 után állt ismét rajthoz a világ legnehezebb terepraliján, ez immár a 14. kiírás, amin részt vettek. Ez volt a hatodik kiírás, hogy feladni kényszerültek a versenyt, legutóbb éppen a 2018-as ralit kellett korábban befejezni műszaki meghibásodás miatt. Legjobb eredményük a 2012-es 20. hely volt.
„Huszonöt éve, amikor először indultam a Dakaron, az elejétől kezdve szenvedtünk, és ez most sajnos megismétlődött – mondta Szalay Balázs. – Már az első napon nagy hátrányba kerültünk, amikor eltört a kormányösszekötő, onnantól minden egyes nap szenvedés volt a rossz rajthely és a technikai gondok okán. Aztán pénteken, amikor leestünk egy dűnéről és megcsavarodott a kardán, ámokfutássá vált nekünk a Dakar.”
A magyarországi versenypáros az idei kiírásban a harmadik versenynapon jegyezte a legjobb szakaszidejét, amikor a 41. helyen zárt. Összetettben a 48. helyről estek ki.
Véget a Dakarja az autós mezőny első romániai csapatának is: Claudiu Barbu és Marius Lupu, a Transcarpatic Rally Team párosa az SSV kategóriába nevezett egy Polaris RZR 1000 Turbo S modellel, az 5. szakasz után éppen bekerültek az autósok összetett táblázatában a legjobb 50 közé, a 44. pozícióból kényszerültek feladni a versenyt egy műszaki hiba miatt. Mindketten az első alkalommal indultak a Dakar-ralin, az SSV kategóriában a 31. pozícióban voltak.
Versenyben van még a motorosoknál a vajdasági Saghmeister Gábor. A 49 éves motoros 2009 óta állandó résztvevője a mezőnynek, a 13. Dakarján, a sorozat legendás versenyőzjeként a Malle Moto kategóriába versenyez egy KTM 450 Rally Replica nyergében, a kategóriába a 19. helyen áll, a motorosok összetett táblázatában pedig a 70. Eddig tíz alkalommal ért célba a Dakaron, a legjobb eredménye a 2014-es 53. hely.
A Fazekas Károly, Horn Albert Péter, Csákány Péter újonc kamionos trió az egyetlen magyarországi csapat, amely még versenyben van: egy Scania P 4X4-es modellel összetettben négy napja őrzik a 13. helyüket.
Pesek Attila