Cselgáncs: éremeső Poprádról

2024.10.14 - 09:19

Négy arany, két ezüst és hat bronz a mérlege a szatmárnémeti városi sportklubnak az október közepi dzsúdóbajnokság után.

Tucatnyi éremmel tértek haza a Szatmárnémeti Olimpia VSK judokái a Poprad Grand Prix nemzetközi viadalról, amely október 12-én és 13-án zajlott.

Halas

Marian Halas edző tanítványai az elmúlt hétvégén küzdöttek a szlovákiai településen.

Iannis Marian (U13, 42 kg) és Rafael Ursu (U13, 50 kg) állhattak a dobogó legfelső fokára, de döntős volt Adina Micaș is, aki az U18-as korosztály +78 kilogrammos súlycsoportjában szerzett ezüstérmet.

Alessia Micaș (U15, 44 kg), Dragoș Polgar (U18, 66 kg) és ⁠Anisia Halas (U13, 33 kg) szereztek bronzérmet.

Grebúr Kevin
Gergely

Bronzérmet szerzett a Szatmárnémeti Olimpia VSK judokája, Grebúr Kevin is, aki szombaton lépett tatamira lépett ezen az erős szlovákiai nemzetközi versenyen.

Gergely Attila edző tanítványa az U15-ös korosztály 66 kilogrammos súlycsoportjában győzelemmel kezdett, az első körben Martin Slivkát verte, majd Tomas Weist is legyőzve jutott a legjobb négy közé.

Leo Lukac viszont jobbnak bizonyult nála, de a bronzmérkőzésen Hugo Biganicsot legyőzte Grebúr, így a dobogó harmadik fokára állhatott fel.

Terely Imre és tanítványai. (Fotó: SzOVSK)
Terely

Terely Mihály edző tanítványai közül Erin Oros a 15 éven aluliak 52 kilogrammos versenyét, György Bettina pedig a 18 éven aluliak 70 kilogrammos viadalát nyerték meg.

Az U15-ös korosztály 63 kilogrammos küzdelmében Maya Dihenes is döntőbe jutott három nyert meccs után és ezüstérmet nyert.

Az U13-as korosztályban Tóth Zalán (50 kg) és Oroszi Stefánia (52 kg) bronzérmet szereztek.

Ezen a negyedik alkalommal kiírt szlovákiai megmérettetésen egyébként 16 ország hatvanegy csapatának több száz judokája küzdött meg.