Csalódást keltő remi a nyitányon

2020.09.05 - 12:32

Döntetlent játszott Románia labdarúgó-válogatottja a Nemzetek Ligája B-ligájának nyitó fordulójában. Az Észak-Írország elleni találkozón a bukaresti pálya volt a legfőbb ellenfele Mirel Rădoi szövetségi kapitány alakulatának, aki péntek este debütált a felnőtt válogatott kispadján.

A Național Aréna játéktere kisebb túlzással egy szántóföldhez hasonlított, amin minden lapos passznál úgy pattogott a labda a felszínen, mint egy jojó. A fővárosi főpolgármesteri hivatal szerint az utóbbi tíz nap alatt hét sporteseményt rendeztek a pályán – négy tétmérkőzés és három edzés –, és ez az oka annak, hogy péntek este ilyen minőségű játéktéren rendezték a mérkőzést. Azért rendeznek minden, a focihoz köthető esemény a Național Arénában, ugyanis jelenleg Bukarestben ez az egyetlen használható pálya, a többi még építőtelep.

A játétér állapota is rányomta a bélyegét a találkozó első húsz percére. Aztán az enyhe mezőnyfölényt a 25. percben gólra váltotta a román válogatott: Nicolae Stanciu jobb oldali szabadrágása után az északír kapus felszabadító kísérlete gyenge volt, Vlad Chiricheş ugyanis mesterien fordította vissza a labdát a leshatárról kiugró George Puşcaş elé, aki két méterről már csak formaságot kellett teljesítsen az üres kapu szájában (1–0).

A folytatásban is a trikolórok játszottak fölényben, de helyzetekig nem jutottak el. Ráadásul még a szünet előtt a létszámfölény is összejött Romániának, ugyanis Josh Magennisnek a második sárga után a piros lapot mutatta fel Francois Letexier francia játékvezető. Azonban ezt az előnyt nem sikerült kihasználni.

A fordulás után sem változott sokat a játék képe, igaz, most a hazai játékosok többször is megdolgoztatták a vendégek kapusát, Bailey Peacock-Farrellt. Így kissé a meglepetés erejével bírt, amikor az emberhátrányban játszó szigetországiak egyenlítettek: Kyle Lafferty

szolgálta ki egy gólpasszal a védőit lerázó Gavin Whyteot, aki „köszönte szépen”, és bevette Ciprian Tătărușanu kapuját (1–1).

A következő percben Denis Alibec lövése után rezgett a léc (a szó szoros értelmében), de már nem változott az eredmény: az északírek nem várt ponttal távoztak Bukarestből, a románok pedig egy csalódást keltő döntetlennel köszöntötték új szövetségi kapitányukat.

„Mivel az eredményjelzőn és a létszámban is hátrányból álltunk fel, úgy gondolom, hogy ez a döntetlen nekünk most felér egy győzelemmel. Óriási teljesítményt nyújtottak a játékosaim a második félidőben. Türelmesek maradtunk, nyomás alá helyzetük az ellenfelünket, de a védekezésre is oda kellett figyelni. Erős karakterek ezek a fiúk, és nem adták fel a küzdelmet” — dicsérte övéit Észak-Írország szövetségi kapitány, Ian Baraclough, aki román kollégájához hasonlóan az első meccsen ült a nemzeti csapat kispadján.

„Sajnálom, hogy így alakult az eredmény, de a foci ilyen, nem mindig a jobbik csapat győz. A második félidő, ami nekünk könnyebb kellett volna legyen, az volt a nehezebb. Sajnos azt kell mondanom, hogy engedtük, hogy az ellenfél egyenlítsen, vesztettünk két pontot. Bár viccesen hangzik, de talán a fiúk ragaszkodtak a járványügyi előírásokhoz, ezért tartották a fizikai távolságot ellenfelüktől annál a helyzetnél, amiből ők egyenlítettek” — mondta már mosolyogva a 39 éves Rădoi. A szakvezető bízik abban, hogy javítani tudnak a csorbán hétfőn, amikor Klagenfurtban Ausztria vendégei lesznek a második csoportmérkőzésen. A hétfői vendéglátó egyébként idegenbeki győzelemmel kezdett, hiszen 2–1-re nyert Norvégia ellen.

NEMZETEK LIGÁJA, B-LIGA

1-es csoport: Románia – Észak-Írország 1–1.

G.: George Puşcaş 25., illetve Gavin Whyte 86.

Kiállítva: Josh Magennis 39. (Észak-Írország)

1-es csoport: Norvégia – Ausztria 1–2

G.: Erling Braut Haaland 67., illetve Michael Gregoritsch 36., Marcel Sabitzer 55. (11-esből)

1-es csoport, 21.45: Észak-Írország – Norvégia

1-es csoport, 21.45: Ausztria – Románia (Pro Tv)

2-es csoport, 21.45: Izrael – Szlovákia

2-es csoport, 21.45: Csehország – Skócia

NEMZETEK LIGÁJA, C-LIGA, 2. FORDULÓ

4-es csoport, 17.00: Kazahsztán – Fehéroroszország

4-es csoport, 21.45: Albánia – Litvánia

Történelmi siker: így még nem kaptak ki az angolok

A magyar labdarúgó-válogatott kedden 4–0-ra nyert Anglia vendégeként a Nemzetek Ligája A-osztályának negyedik fordulójában, így 69 év után diadalmaskodott újra a szigetországban, sikerével pedig a 3. csoport élére ugrott.

A németekkel ikszeltek a magyarok, finneket vertek a románok

A magyar labdarúgó-válogatott 1–1-es döntetlent játszott szombaton a német csapattal a Nemzetek Ligája A-osztályának harmadik fordulójában, a Puskás Arénában, ezzel megőrizte csoportjában a második helyet.

Megszorongatták címvédőt

Hollandia 31–30-as győzelmet aratott Románia felett a női kézilabda-világbajnokság középdöntőjében.