Cristiano Ronaldo és a Juve ellen játszik a Fradi

2020.11.04 - 07:38

A Barcelona sztárjával való találkozás 4–1-es vereséggel zárult, viszont a Fradinak voltak jó pillanatai a katalán városban is. Az eredményt nem, de az ottani játék jó pillanatait megismételné ma Szerhij Rebrov edző alakulata, ráadásul az ötszörös aranylabdás Cristiano Ronaldoval érkező Juventus ellen húszezer néző előtt játszanak a zöld-fehérek. A 60 ezres Puskás Aréna egyharmadába ugyanis beengedhetik a nézőket, a jegyek pedig már rég elkeltek, így igazi meccshangulatban zajlik a Fradi – Juve találkozó.
Ronaldo játéka egyébként az elmúlt hét végéig még kérdéses volt, ugyanis előtte két pozitív koronavírus-tesztet is produkált a portugál válogatott. Ezért több fontos meccset kényszerült kihagyni, így a Barcelonától elszenvedett 2–0-s vereséget is otthon, tévéje elől nézhette a sztárjátékos. Az elmúlt hét végén viszont negatív tesztet tudott felmutatni, és a Spezia elleni bajnokin is játszhatott: az 56. percben 1–1-es állásnál lett becserélve, az 59. percben vezetést jelentő gólt szerzett (1–2), a 76. percben pedig büntetőből szerzett találattal döntötte el a meccset (1–4).
Ami a két csapat egymás elleni mérlegét tekinti – mert van ilyen is –, 2 győzelem, 3 vereség mellett 2 döntetlent játszott a Fradi a torinói csapattal. A legnagyobb siker kétség kívül a legutóbbi találkozón lett jegyezve: 1965-ben a Vásárvárosok Kupájának (amit ma az UEFA Kupa elődjének tekintenek) döntőjében 1–0-ra nyertek a zöld-fehérek. A hét mérkőzésből viszont egyszer sem veszített hazai pályán a Fradi, igaz, azok a találkozón 1932-ben, 1938-ben és 1962-ben játszottak…
A csoport másik mérkőzését Barcelonában rendezik (?), ahol a katalánok Mircea Lucescu kijevi csapatát fogadják. A Barcelona eddig veretlen a csoportban, és vélhetően ma este folytatni szeretné a szériát… ha megrendezik a találkozót. A Dinamo Kijev keretét ugyanis megtizedelte a koronavírus-világjárvány: a múlt héten még csak két játékosnak lett pozitív a tesztje, hétfőre azonban ez a szám kilencre nőtt, ráadásul három sérült mellett, és a Ferencváros ellen kiállított Szidorcsuk sem lesz bevethető szerda este. A Dinamo Kijev kapusainak kiesése miatt lehet, hogy az UEFA úgy dönt, máskor rendezzék meg a Barça elleni találkozót.
Az F-csoportban érdekesnek ígérkezik a Club Brugge és a Borussia Dortmund összecsapása, hiszen a német alakulat egyelőre a harmadik helyet foglalja el a két veretlen, a Lazio és a belga csapat mögött.
A H-csoportban pedig a Manchester Isztambulban folytathatja hibátlan menetelését, míg a lipcseiek hazai pályán szeretnék felejteni a múlt heti, manchesteri fiaskót (5–0-s vereség), igaz, most az elmúlt idény döntőse, a PSG érkezik ellenfélnek Gulácsi Péterékhez.

Határtalanul: Megint lesz Fradi – Oli öregfiúk meccs

Sportcsemegével készülnek a Partiumi Magyar Napok (PMN) szervezői, lesz nagypályás, kilencven perces Ferencváros TC – Olimpia Satu Mare öregfiúk mérkőzés Szatmárnémetiben.